SLO | SRB | ENG
9.7.2024, ob 21:00 | Štadion: Allianz Arena, Munchen | Gledalcev: 62.042 | Sodnik: Slavko Vinčić (SLO)
Španija 2:1 Francija
0 : 1 8' Randal Kolo Muani
Lamine Yamal 21' 1 : 1
Dani Olmo 25' 2 : 1
1. krog - vsi rezultati

Konec poti za Francijo in Mbappeja, suverena Španija se je uvrstila v veliki finale Eura 2024!

Uredništvo 9. julij 2024 8 Komentiraj
Španija (foto: Getty Images)
Španci so pred začetkom Eura napovedovali, da bodo najboljša ekipa na turnirju in očitno so imeli še kako prav! Čaka jih samo še veliki finale!

Prva polfinalna tekma Eura 2024 je ponudila obračun Španije in Francije, srečanje evropskih velesil pa se je v prvem polčasu bolje začelo za Les Blues. Živahneje so sicer začeli Španci in v peti minuti bi Fabian Ruiz moral zadeti, ko je z bližine neoviran prišel do strela z glavo; meril je previsoko. Francozi pa so na drugi strani zadeli v 8. minuti.

Pospremili smo kakovostno akcijo, ki jo je s predložkom v sredino začinil Kylian Mbappe, z zadetkom pa kronal napadalec Kolo Muani.

Član Paris Saint-Germaina je v polno meril z glavo, pri tem ga je branilec Laporte precej slabo pokril - 1:0. Ni pa trajalo dolgo, Španci so se vrnili že v 21. minuti, ko je padel eden najlepših golov na letošnjem turnirju; Lamine Yamal je zadel z razdalje za 1:1!

Štiri minute kasneje so Španci prednost povišali, ko je udaril Dani Olmo, žogo pa je v lastno mrežo preusmeril francoski branilec Jules Kounde in ob odmoru je bil rezultat 2:1. za La Rojo. V nadaljevanju sta obe ekipi zgodaj pokazali zobe, toda rezultat se v uvodnih minutah ni spremenil. Španci pa so bili tisti, ki so še naprej narekovali ritem.

V 62. minuti so Francozi potrebovali iskrico in selektor Deschamps je v igro poslal Camavingo, Griezmanna ter mladega talenta Barcolo. Že minuto kasneje je imel Upamecano dobro priložnost, prišel je do strela z glavo, ni pa se izkazal in ostalo je pri 2:1.

Francija je imela novo priložnost v 76. minuti, ko je po dobri akciji do strela z roba pršel Hernandez, toda udaril je precej premočno. Nekaj minut kasneje je Deschamps v ogenj poslal še veterana Olivierja Girouda. Na drugi strani je že spet zapretil Yamal, toda tokrat ni bil dovolj natančen v zaključku. Časa za Francijo pa je bilo seveda vse manj.

V zadnjih minutah rednega dela je slabo sprožil še Mbappe in Francija ni prišla do izenačenja; v veliki finale se je uvrstila Španija!