SLO | SRB | ENG
6.7.2024, ob 21:00 | Štadion: Olympiastadion, Berlin | Gledalcev: 70.091 | Sodnik: Clement Turpin (FRA)
Nizozemska 2:1 Turčija
0 : 1 35' Samet Akaydin
Stefan de Vrij 70' 1 : 1
Mert Müldür (ag) 76' 2 : 1
1. krog - vsi rezultati

Dišalo je po presenečenju: Arda Guler je spet vknjižil asistenco, toda Nizozemska gre v polfinale!

Uredništvo 6. julij 2024 2 Komentiraj
Nizozemska je v polfinalu Eura 2024! (foto: Getty Images)
Tulipani so se znašli v škripcih, potem pa vendarle uspeli v kratkem obdobju priti do popoldnega preobrata in uvrstitve v polfinale Eura, kjer jih zdaj čaka Anglija.

V zadnjem četrtfinalnem paru Eura 2024 sta se pomerili Nizozemska in Turčija, bolje pa so začeli tulipani, saj je že zgodaj dvakrat zapretil Memphis Depay. Najboljši strelec v vsej zgodovini Nizozemske bi se moral odrezati bolje, na drugi strani pa so bili Turki nevarni v 10. minuti, toda Özcan je na koncu sprožil premočno. Potem se je tempo umiril.

V 35. minuti pa šok za Nizozemce; Turčija je povedla po golu Akaydina z glavo, asistenco pa je kot izvajalec kota vknjižil talent Arda Güler.

Mladi zvezdnik, član španskega Real Madrida, je v 55. minuti s prostega strela zadel še vratnico. Nizozemci so potem stopili na plin in v 70. minuti prišli do izenačenja! Memphis Depay je podal s strani, branilec Stefan De Vrij pa je z glavo zadel za 1:1.

Šest minut kasneje pa že preobrat. Lepa kombinacija Nizozemcev se je končala z ostrim predložkom Depaya, v lastno mrežo pa je žogo nesrečno potisnil bočni branilec Müldür in tulipani so povedli z 2:1! V 85. minuti je bil v dveh obetavnih situaciijah Arktükoglu za Turčijo, toda ostalo je pri vodstvu Nizozemcev in čas se je že zelo hitro iztekal.

V sodnikovem dodatku se je vratar Verbruggen izkazal s sijajno obrambo pri strelu z bližine! Turki so pretili, na koncu pa se veselijo tulipani!