15.6.2021, ob 18:00 | Štadion: Puskas Arena | Sodnik: C. Cakir (TUR)
0 : 1 84' Raphaël Guerreiro
0 : 2 87' Cristiano Ronaldo (11m)
0 : 3 92' Cristiano Ronaldo
1. krog - vsi rezultati

Branilci naslova Portugalci so strli in nato zmleli Madžare, Ronaldo ima že dva gola

Uredništvo 15. junij 2021 11 Komentiraj
Cristiano Ronaldo je dosegel dva gola. (foto: Getty Images)
Dolgo so se Madžari upirali Portugalcem, ki pa so v zaključku tekme dosegli kar tri gole. Pod dva se je podpisal Cristiano Ronaldo.
Puskas Arena je v tem trenutku edinstven stadion na evropskem prvenstvu, saj kot edini lahko polni celotno kapaciteto. Madžarska in Portugalska sta tako igrali pred polnimi tribunami, ki so znak povratka v normalnost, kakršno smo poznali pred epidemijo COVID-19.

Portugalci so v prvem polčasu upravičili pričakovanja in dominirali na igrišču. Žoga je bila večji del igralnega časa v njihovi posesti. V peti minuti smo videli že prvi poizkus, madžarskega čuvaja mreže Gulacsija je preizkusil Jota. Domačini so čakali, čvrsto, zbrano in dobro organizirano, a kakšne luknje za morebiten juriš v protinapad niso dočakali.

Sallai je v 37. minuti, po podaji s prostega strela, vendar prispeval strel za Madžarsko, a brez nevarnosti za Ruia Patricia. Pred odhodom na odmor smo videli še dve priložnosti. Spet je brez gola ostal Jota, zgrešil pa je tudi Cristiano Ronaldo, ki danes igra že na svojem petem evropskem prvenstvu.

Tudi v drugem polčasu so Portugalci nadaljevali s prevlado, vendar pravih priložnosti dolgo niso imeli. Fernando Santos je v 71. minuti začel z menjavami in tako počasi začel tekmo prevešati na svojo stran.

Madžari so vendarle klonili v 84. minuti, ko je zadel Raphael Guerreiro. Hitro je sledil še en gol. Obran je zakrivil enajstmetrovko, ki jo je realiziral Ronaldo. Veteran iz Juventusa je nato v 92. minuti z drugim golom na tekmi postavil končni izid srečanja 3:0.