SLO | SRB
24.11.2022, ob 14:00 | Štadion: Education City Stadium | Gledalcev: 41.663 | Sodnik: Clément Turpin (FRA)
Urugvaj 0:0 Južna Koreja
1. krog - vsi rezultati

Tudi Urugvaj je razočaral: Korejski Tigri so uspešno zaustavili Nuneza, Cavanija in Suareza

Uredništvo 24. november 2022 0 Komentiraj
Urugvaj in Južna Koreja sta si točke na prvem srečanju v skupini H razdelila. (foto: Uradni Twitter profil kluba/zveze)
Južna Koreja je danes prikazala dobro predstavo in uspešno nevtralizirala favorizirani Urugvaj, ki enostavno ni imel prave ideje, niti športne sreče pred nasprotnikovimi vrati.
Na otvoritvenem srečanju v skupini H sta se danes v Dohi pomerila Urugvaj in Južna Koreja. Pred tekmo so Južnoameričani na papirju veljali za favorite, toda zasedba iz Azije je v srečanje krenila pogumno. Urugvaj je v uvodnih minutah le s težavo razvijal svojo igro. Prvo boljšo akcijo smo pospremili v 20. minuti, Fede Valverde ni bil dovolj natančen.

Minuto kasneje je sledila priložnost za Darwina Nuneza, toda visokorasli napadalec Liverpoola pred vrati J. Koreje ni zadel žoge.

Južna Koreja je resneje zapretila v 34. minuti, ko se je po lepi akciji, in podaji s strani, pred vrati sam znašel Hwang Ui-Jo. Urugvajska obrambna vrsta je bila postavljena slabo, na njihovo srečo je 30-letni napadalec meril previsoko. Na drugi strani je veteran Diego Godin v 43. minuti stresel vratnico, meril je z glavo po podaji iz kota.

Tudi v nadaljevanju so Urugvajci imeli težave pri grajenju napadov. V 63. minuti je vstopil Edinson Cavani, zamenjal je Luisa Suareza

Heung Min-Son in druščina so bili kompaktni v obrambi in potrpežljivo čakali na priložnosti iz protinapadov. Nebeško modri so v zadnjem delu tekme skušali vse bolj pritiskati, toda v napadu danes enostavno niso bili dovolj zbrani in poletni, da bi lahko redno izigravali disciplinirano zadnjo linijo motivirane južnokorejske izbrane vrste.

V 89. minuti je Valverde našel nekaj prostora za strel na robu kazenskega prostora in nevarno sprožil, zadetek mu je preprečila vratnica.