24.6.2014, ob 18:00 | Štadion: Estadio das Dunas, Natal | Gledalcev: 39.706 | Sodnik: Marco Rodriguez (MEH)
Italija 0:1 Urugvaj
0 : 1 81' Diego Godin
Rezultati 3. kroga

Svetovno prvenstvo 2014

Urugvaj prigrizel do zmage

Uredništvo 24. junij 2014 91 Komentiraj
Italija končuje svetovno prvenstvo! Urugvaju je uspel veliki met. Po rdečem kartonu in novem grizu Luisa Suareza je Diego Godin postal veliki junak Urugvaja, ki tako s Kostariko napreduje v izločilne boje!

Uvodne minute odločilnega obračuna v skupini D, kjer sta Italija in Urugvaj odločala, kdo bo ob Kostariki napredoval v izločilne boje svetovnega prvenstva, so minile mirno. Ekipi sta se postavili odločno pred svoj gol in ga maksimalno zavarovali, hkrati pa iskali priložnosti v napadu. Slednjih je bilo v prvem polčasu bore malo. Andrea Pirlo je v 12. minuti nevarno streljal proti golu Muslere, ki je odbil v kot.

Mario Balotelli se je boril z urugvajskimi branilci, v 22. minuti pa mu je zavrela kri, prejel je rumeni karton in bo v primeru napredovanja Italije v naslednji krog tekmovanja počival. Urugvaj je najresneje ogrozil Gigija Buffona v 32. minuti, ko se je v kazenskem prostoru spretno motal Luis Suarez, Buffon je žogo odbil in jo naposled zadržal. To je bilo tudi vse od akcije v prvem polčasu. Ekipi preprosto nista želeli preveč tvegati in sta priložnosti najverjetneje privarčevali za drugi del igre.
Mario Balotelli, Italija

Italijani so v drugem polčasu nadaljevali s previdno igro, Urugvajci pa so si prvo priložnost priigrali v 56. minuti, ko je Rodriguez zapravil res lepo priložnost. V 59. minuti se je tekma prelomila. Claudio Marchisio je šel s podplatom na nasprotnega nogometaša, glavni sodnik pa je ocenil, da je bil start tako nevaren, da je Italijanu pokazal predčasno pot pod prho. Italijanom je postalo hitro jasno, da bo zgolj z desetimi nogometaši težko. Dobro so se držali. V 65. minuti je bilo sicer nevarno, ko je v kazenski prostor prodrl hitri in spretni Luis Suarez, toda Gigija Buffona ni uspel premagati. Italijanski veteran se je izkazal s sijajno parado in rešil svojo mrežo.

Potem pa se je zgodilo... Spet! V enem od dvobojev v italijanskem kazenskem prostoru je Luis Suarez s hrbta startal na Giorgia Chiellinija in ga ugriznil v rame. Sodnik ni dosodil ničesar, Italijani so skakali v znak protesta, toda zaman. Koncentracija jim je v nadaljevanju padla do te mere, da so Urugvajci dosegli zadetek. Diego Godin je v 81. minuti zadel za 1:0, kar je bilo dovolj za veliko zmago Urugvaja in preboj v izločilne boje svetovnega prvenstva. Italija pa na drugi strani odhaja domov.