103'
Rodri
Sergio Busquets
102'

Tekma preobratov in prebujenja Alvara Morate, po podaljških se mora Hrvaška posloviti od Eura

Uredništvo 28. junij 2021 0 Komentiraj
Španija se je uvrstila v četrtfinale Eura. (foto: Getty Images)
Izjemno napeta je bila tekma med Španijo in Hrvaško! Videli smo marsikaj, zanimivo tekmo, pa tudi festival zadetkov, ki je na koncu osrečil špansko reprezentanco.
Brez Ivana Perišića je morala Hrvaška danes igrati s Španijo. Španci so po pričakovanjih prevzeli pobudo na začetku tekme. V peti minuti je na tem Euru neuspešni Morata z glavo kot prvi iskal gol, brez uspeha. Španci so prevlado na igrišču spet skušali pretvoriti v gol v 15. minuti, ko je Livaković zaustavil strel Kokeja. Pred tem smo videli še strel Gaye.

Hrvaška je, čeprav pred tem ni bila nevarna za gol, v 20. minuti povedla. Španci so si zabili avtogol. Pedri je vračal žogo Simonu, ki pa si je privoščil hud kiks in žoga je končala v mreži. Hrvaški je gol dal zanosa. Dve nevarni akciji zapored so izpeljali Hrvati, toda Vlašić in Kovačić nista zadela. Španija je nato pritisnila in v 38. minuti zadela. Livaković je naprej branil, ko pa je do žoge prišel Pablo Sarabia, jo je močno udaril in poslal v gol za 1:1.

Španija je zadela v prvem trenutku in na tem golu je gradila. V 57. minuti je dosegla gol za vodstvo. Torres je podal, z glavo pa je zadel branilec Cesar Azpilicueta! Španci so povedli in Hrvate pahnili v zaostanek. Zlatko Dalić je skušal popraviti stvari z menjavami, a ni imel srečne roke.

Španci so po drugem doseženem golu še stiskali. V 77. minuti je mladi in očitno še vedno naivni Joško Gvardiol pil vodo, Španci so pa igrali! Hitro so španski nogometaši izvedli prekinitev, žoga je prišla do Ferrana Torresa, ki je zadel za 3:1 in na prvi pogled morda tudi že odločil tekmo. Povsem konec pa še vseeno ni bilo, Mislav Oršić je v 85. minuti spet "odprl" finiš tekme. Hrvaška se ni dala in v tretji minuti sodnikovega podaljška je Mario Pašalić zadel za 3:3! Tekma se je nadaljevala v podaljške.

Hrvaška je imela v uvodnih minutah prvega podaljška dve priložnosti, posebej impresivna je bila obramba Simona ob čisti situaciji za strel Pašalića. Hrvati so bili kaznovani. Alvaro Morata je mojstrsko sprejel podajo Olma na drugo vratnico, Brekalo je zamudil, in z volejem matiral Livakovića! Hrvaška je padla v šok in hitro klonila še enkrat, za 5:3 je zadel Oyarzabal.

Čeprav so tudi drugi podaljšek Hrvati začeli s priložnostjo, pa jim je vidno zmanjkovalo moči. Španija je plula na dveh zadetkih prednosti in dobivala dvoboj, ki je dodobra iztrošil nogometaše obeh reprezentanc.