18.6.2021, ob 18:00 | Štadion: Hampden Park v Glasgowu | Gledalcev: 5.607 | Sodnik: Carlos Del Cerro (ŠPA)
Hrvaška 1:1 Češka
0 : 1 36' Patrik Schick (11m)
Ivan Perišić 47' 1 : 1
2. krog - vsi rezultati

Hrvaška ni zmogla Češke, le Perišić je bil premalo, zdaj bodo svetovnim podprvakom usodo pisali drugi

Uredništvo 18. junij 2021 2 Komentiraj
Ivan Perišić je dosegel gol za Hrvaško. (foto: Getty Images)
Hrvaška je po dveh odigranih tekmah na Euru v ne ravno najboljšem položaju, saj ima le točko. Češki je danes ena zadostovala, saj ima zdaj štiri.
Po porazu v prvem krogu proti Angliji si Hrvaška danes še enega poraza na Euru ni mogla privoščiti. V Glasgowu so Čehi bolje začeli tekmo in kar nekaj časa so Hrvati izgledali izgubljeni in brezidejni. Zdelo se je, da se je Hrvaška otresla začetnih težav, ko so Čehi spet zapretili, Livaković pa jo je dobro odnesel. Perišić je v 23. minuti prvič prišel v obetavnejšo situacijo, a brez efekta.

V 33. minuti pa se je, potem ko je Schick obležal v kazenskem prostoru, odločil ogledati posnetek. Videl je, kako je Dejan Lovren Schicka udaril s komolcem in dosodil enajstmetrovko. Realiziral jo je kar Patrik Schick in tako dosegel svoj tretji gol na tem turnirju. Pred polčasom so Hrvati preko Rebića že vonjali izenačenje, vendar je ostalo pri minimalni prednosti Čehov.

Drugi polčas se je začel po željah Hrvatov. V 47. minuti je hitri Ivan Perišić potegnil po levi in s sijajnim zaključkom premagal Vaclika. Hrvaški je gol dal krila. Ni bila več tako podrejena in nemočna kot v prvem polčasu.

Rezervist Nikola Vlašić je v 72. minuti, malce pod prekrškom, dobro reagiral po podaji z glavo Perišića, žoga je za las zletela mimo gola. Pred koncem rednega dela so se Hrvati kar dvakrat znašli v dobri poziciji, obakrat je bil pri strelu Bruno Petković, vendar zadeti mu ni uspelo.

Hrvatom današnji rezultat ne odgovarja najbolj, saj so še kako odvisni tudi od razpleta današnje večerne tekme med Anglijo in Škotsko. V vsakem primeru so zdaj v zelo težkem položaju in ne odločajo več sami o svoji usodi.