12.6.2021, ob 18:00 | Štadion: Parken v Kobenhavnu | Gledalcev: 15.000 | Sodnik: Anthony Taylor (ANG)
Danska 0:1 Finska
0 : 1 59' Joel Pohjanpalo
1. krog - vsi rezultati

Evropsko prvenstvo 2020

Pretreseni Danci so brez Eriksena izgubili uvodno tekmo, Finska slavi prvo zmago na velikih turnirjih

Uredništvo 12. junij 2021 0 Komentiraj
Finska je presenetljivo premagala Dansko. (foto: Getty Images)
Nordijski obračun med Dansko in Finsko je pripadel Fincem, ki so edini strel na vrata tekmeca pretvorili v zadetek in se veselili zmage na svojem debiju na velikih turnirjih. Finski vratar Hradecky je ubranil enajstmetrovko.
Na stadionu Parken smo videli tekmo v dveh delih, presenetljivo zmago debitantke Finske, zapravljeno enajstmetrovko in morje zapravljenih priložnosti Dancev, vse to pa je minilo v senci drame, ki se je odvijala ob koncu prvega polčasa, ko se je brez razloga zgrudil prvi danski zvezdnik Christian Eriksen. Vezista Interja so morali oživljati na igrišču, sodnik pa je zaradi dramatičnih okoliščin, v katerih je svet trepetal za Eriksenovo življenje, suspendiral tekmo, ki se je nato dve uri in pol kasneje nadaljevala z zadnjimi štirimi minutami prvega polčasa, petminutnim premorom in drugim polčasom.

Danci so po spodbudnih novicah v zvezi z zdravjem soigralca pristali na nadaljevanje tekme, ta pa se je zanje nesrečno končala tudi v športnem smislu, saj je Finska izkoristila edino priložnost na tekmi in po zadetku napadalca Joela Pohjanpala slavila z 1:0. Danska je imela največjo priložnost za izenačenje četrt ure kasneje, a je vezist Tottenhama Pierre-Emile Hojbjerg zapravil najstrožjo kazen.