14.6.2021, ob 15:00 | Štadion: Hampden Park | Sodnik: D. Siebert (NEM)
Škotska 0:2 Češka
0 : 1 42' Patrik Schick
0 : 2 52' Patrik Schick
1. krog - vsi rezultati

Čehi na krilih Schicka premagali žilavo Škotsko, morda smo že videli gol prvenstva

Uredništvo 14. junij 2021 0 Komentiraj
Patrick Schick je dosegel čudovit zadetek. (foto: Getty Images)
Škotska bo marsikaj obžalovala z današnje tekme. Ni bila slaba, bila je nevarna in ambiciozna, toda Čehi so zadeli in to dvakrat. Patrik Schick je dosegel gol, ki bo v konkurenci za najlepši gol Eura.
Škoti so na domačem terenu odločno začeli dvoboj s Čehi in prav nič ni kazalo na to, da bodo tekmo (v rezultatskem smislu) gladko izgubili. Do 16. minute, ko je Patrik Schick prvič opozoril nase, Marshall pa je rešil svoj gol. A so tudi Škoti zapretili, preko Dykesa. Vaclik je v 31. minuti moral intervenirati, skoraj bi ga žoga preletela od bloka njegovega soigralca.

Pred odhodom na odmor med obema polčasa pa je žoga vendarle končala v mreži, zgodilo se je na škotski polovici. Patrik Schick je zadel z glavo. Vratar škotske reprezentance je bil nemočen.

Drugi polčas se je začela s priložnostima Češke. Škoti so nato preko Hendryja prišli zelo blizu golu, tresel se je okvir gola. Potem pa ... Patrik Schick je sijajno reagiral ob osvojeni žogi, s polovice igrišča je poslal izjemno natančno žogo, ki je preletela Marshalla in končala v mreži za 2:0! To je bil zares čudovit gol.

Po drugem prejetem golu so si Škoti neizmerno prizadevali storiti nekaj več, nekako odgovoriti. Truda jim res ne gre oporekati, toda Čehi so prednost znali zadržati, kontrolirali so preostanek tekme in se na koncu, čeprav so Škoti zbrali lepo število strelov proti golu, veselili treh točk.