22.6.2021, ob 21:00 | Štadion: Wembley v Londonu | Sodnik: Artur Soares Dias (POR)
Češka 0:1 Anglija
0 : 1 12' Raheem Sterling
3. krog - vsi rezultati

Anglija je izpolnila cilj in bo v izločilne boje krenila kot zmagovalka skupine

Uredništvo 22. junij 2021 0 Komentiraj
Raheem Sterling je najboljši strelec Anglije na Euru. (foto: Getty Images)
Anglija je tudi proti Češki pokazala ravno toliko, kolikor je bilo dovolj za minimalno zmago in s tem prvim mestom v skupini. Tudi drugi angleški gol na Euru je dosegel Raheem Sterling.
Obračun na Wembleyju je že včeraj izgubil velik del naboja, saj je razplet v ostalih skupinah poskrbel, da sta se tako Češka kot Anglija že pred nocojšnjo tekmo uvrstili v osmino finala. V igri je bilo torej bolj prvo mesto v skupini in s tem v teoriji boljše izhodišče v playoffu, Anglija pa je na koncu koncev igrala tudi zato, da po bledi predstavi proti Škotski znova pridobi načeto zaupanje svojih navijačev.

Anglija je začela silovito in že v drugi minuti po strelu Raheema Sterlinga zadela vratnico, deset minut kasneje pa je bil zvezdnik Manchester Cityja bolj precizen, saj je po lepi kombinaciji s Sako, Kanom in Grealishom dosegel že svoj drugi zadetek na evropskem prvenstvu. V 26. minuti je imel Harry Kane izjemno priložnost za povišanje vodstva, a je češki vratar Vaclik z izvrstno obrambo rešil češko kožo. V 35. minuti je naposled dotlej bleda Češka resno zapretila  preko Tomaša Součka, a je njegov strel zletel mimo vrat.

Drugi polčas je postregel z zelo suhoparno nogometno predstavo, v kateri se je zdelo, da sta se oba tekmeca sprijaznila s trenutnim izidom tekme. Do konca tekme nismo več videli nobene omembe vredne priložnosti, kar pomeni, da je Anglija z drugo zmago v skupini osvojila prvo mesto, Češka pa gre v playoff po zmagi Hrvaške proti Škotski s tretjega mesta.