Brazilija slavi novo generacijo, ki je osvojila svetovni naslov

Uredništvo 18. november 2019 0 Komentiraj
Brazilija je četrtič postala kadetski prvak sveta. (foto: /)
Kadetska reprezentanca Brazilije je na svetovnem prvenstvu na domačih tleh po dramatičnem zaključku premagala Mehiko in se povzpela na vrh sveta.
V finalu svetovnega prvenstva U-17 sta se v brazilski prestolnici Brasilii pomerila domača Brazilija in presenečenje turnirja Mehika, po dramatičnem zaključku in zadetku v 93. minuti pa je z 2:1 slavila Brazilija in osvojila četrti naslov v tej starostni kategoriji. Mehika je do 84. minute vodila z 1:0, za izenačenje pa je bila kriva enajstmetrovka, ki so jo Brazilci dobili po pomoči VAR.

Tretje mesto je zasedla Francija, ki je s 3:1 premagala Nizozemsko, najboljši strelec turnirja je bil Nizozemec Sontje Hansen s šestimi zadetki, najboljši igralec turnirja pa Brazilec Gabriel Veron.