SLO | SRB | ENG

Mednarodni nogomet

Belgijci so besni nad begom talenta: Trije veliki upi so se odločili za druge reprezentance, predsednik zveze napoveduje drastične ukrepe

Uredništvo 3. marec 2025 1 Komentiraj
Chemsidine Talbi (foto: Getty Images)
Belgija je v zelo kratkem obdobju izgubila kar tri velike upe, ki so se odločili, da bodo svoje reprezentančne kariere gradili v majicah drugih reprezentanc.

Belgija je valilnica nogometnega talenta, hkrati pa je tudi multikulturna država, kar neizbežno vodi do situacije, ko se mora marsikateri veliki belgijski talent odločiti, ali bo na reprezentančni ravni zastopal barve Belgije ali pa barve reprezentance domovine svojih staršev.

Tuje nogometne zveze zelo natančno in agresivno spremljajo tovrstne igralce v belgijskem prvenstvu, zadnji teden pa je bil za belgijski nogomet sploh mračen, saj so se kar trije veliki upi odločili, da ne bodo igrali za Belgijo.

Junak tekme lige prvakov med Atalanto in Club Bruggejem Chemsidine Talbi, 19-letni krilni napadalec, je sporočil, da bo nase nadel majico Maroka, že pred tednom dni je Belgijcem ušel dragulj Genta Konstantinos Karetsas, ki bo igral za Grčijo, Belgiji pa se je odpovedal tudi nadarjeni 20-letni napadalec Matias Fernandez-Pardo, ki je sprejel odločitev, da bo reprezentančno kariero gradil v majici Španije.

Belgija je tako izgubila kar perspektivne igralce, ki v tem trenutku kažejo potencial za preboj v člansko ekipo rdečih vragov, beg talenta pa je močno razjezil tudi predsednika belgijske nogometne zveze Vincenta Mannaerta, ki je napovedal 'nove pristope'.

Mannaert trdi, da bodo odslej v Belgiji od igralcev že v mladinskih selekcijah zahtevali, da se ne nedvoumno in odločno izrazijo, kdo želi igrati za Belgijo in kdo ne.

"Le tisti, ki bodo nedvoumno in jasno povedali in nakazali, da želijo igrati za Belgijo, bodo prejeli vabila v nacionalne selekcije. Če glede tega vprašanja ne bodo prepričani, bomo klicali druge igralce," je povedal Mannaert.

Mannaert je ob tem navedel primer Talbija, v katerem je do preobrata prišlo zaradi zunanjih dejavnikov, na katere zveza ni imela vpliva.

"Signali so bili negativni že pred nekaj meseci. Zaznal sem negativnost s strani Chemsidina in njegovih zastopnikov. Menil je, da zveza ni bila dovolj v stiku z njim, ko je staknil težjo poškodbo kolena. Bil je razočaran, ker ga nihče z zveze ni poklical. Sam sem ob prevzemu mandata skušal obnoviti zaupanje, vendar pa to na koncu ni bilo dovolj, da bi se odločil za Belgijo," je povedal Mannaert.


KOMENTARJI

1
RealFan
3.3.2025, 10:09
vzgajaš,plačuješ, potem pa gre. no to nam je tudi v Sloveniji znano. Kri pač ni voda
Odgovori Prijavi komentar
0
0

ODGOVORI NA KOMENTAR

PREKLIČI
OBJAVI

UREDI KOMENTAR

PREKLIČI
Shrani

Zadnji komentarji


2

Zadnje desetletje je zeleno-belo: Olimpija je osvojila več lovorik kot Maribor in Celje skupaj

DiBi
18.5.2025, 14:30
Frjolčna sirota govora je o lovorikah, igranje LP ni lovorika debilček blentavi. Olimpija je v tem času osvojila tudi pokalno lovoriko 4× torej podatek, da so v zadnjem desetletju najtrofejšnejši klub je dejstvo pa se lahko ti na to tvojo zamaščeno frjolčno glavo postaviš bebček. Spet boš moral navijat za Olimpijo v Konferenčni, za frjolčne tako vemo, da se bodo že poleti poslovili od Evrope.

2

Zakaj je Olimpija osvojila naslov? To so glavne značilnosti novih prvakov, ki jih ločujejo od konkurence

DiBi
18.5.2025, 14:24
Pa najboljše za vas frjolčne jokice, da dajo izrecno v pravilnik, da se Olimpiji ne sme soditi penala oz se jih omeji na določeno število, prav tako pa sodnik nasprotniku Olimpije ne sme pokazati rdečega kartona. Večne jokice in večne žrtve, ko ne gre so krivi sodniki,zveza,Čeferin in cel svet zraven, ko pa zmagujejo pa četudi s sodniško pomočjo je pa tišina. Raje se vprašajte zakaj že 3 leta niste ene lovorike povohali, kaj šele osvojili, da blamaž v Evropi zadnja leta sploh ne omenjamo, ko se še v Konferenčno niste sposobni uvrstiti. Zastonj vam zmage na derbiju, če vas potem Primorje,Domžale in podobni šolajo.

1

VIDEO: Navijač Liverpoola je grdo užalil Pepa Guardiolo, ki je bil osupel nad izrečeno žaljivko

Loko
18.5.2025, 14:03
A zato, ker je omenil 20 kant Liverpoola, je navijač Redsov?! To je lahko bleknil kdorkoli. Debili z Nogomanije zares ne marajo Liverpoola.

Poudarjeno

Premagali smo štiri nasprotnike iz Premier League! PSG prihaja iz kmetavzarske lige, kajne? Je pa lepo. Uživamo v tem dosežku, smo v finalu lige prvakov, uživamo tudi v vseh pohvalah, ki jih dobiva naša ekipa, predvsem zaradi mentalitete in načina igre. ...več
Luis Enrique
Dokler zmagujem, mi ne morejo nič! Ko me bodo premagali, pa lahko govorijo. ...več
Lamine Yamal
Moj cilj je bil od samega začetka, da se v Sloveniji pokažem, da grem potem lahko naprej. To mi je uspelo. Veste, v nogometu je treba zgrabiti priložnost. Če čakaš, morda ne dočakaš. Tega sem se zavedal že v Hajduku. V Sloveniji sem pogrešal le več ljudi na tekmah, to vam pa res manjka, občutek imam, da se ljudje ne zanimajo tako močno za nogomet, kot recimo pri nas na Hrvaškem, da Turčije ali Grčije sploh ne omenjam. ...več
Ivan Brnić

Anketa

Kdo bo sezono v prvi ligi končal kot prvak?

Vseh glasov: 5492
Nogomania.com
Vse ostalo je nepomembno.

Portal www.nogomania.com je eden najbolj obiskanih spletnih portalov s športno vsebino pri nas.

Podaja dnevno sveže vsebine s sveta nogometa in je na spletu prisoten že od leta 2000.