2.7.2021, ob 21:00 | Štadion: Allianz Arena | Sodnik: Slavko Vinčić
1. krog - vsi rezultati

Belgija je izločena! Italija napoveduje naskok na evropski prestol

Uredništvo 2. julij 2021 2 Komentiraj
Italija se je uvrstila v polfinale Eura! (foto: Getty Images)
Italija je v polfinalu Eura! Naši zahodni sosedi so dobili zahtevno in napeto tekmo proti Belgiji.
Srečanje v Munchnu se je začelo dinamično in razigrano z obeh strani. Hitro je padel tudi prvi gol. Italija je povedla, tekla je 13. minuta, gol pa je dosegel Bonucci. A posredoval je sistem VAR in odločil, da gola ni bilo. Na drugi strani so Belgijci zapretili v 22. minuti, De Bruyne je streljal, Donnarumma pa branil! Vratar Italije je dobro posredoval tudi v 25. minuti, ob strelu Lukakuja.

Italijani so se prebudili, začeli napadati, najprej je Courtois rešil, v 31. minuti pa so Italijani povedli. Nicolo Barella je zelo dobro streljal proti golu, Courtois je bil nemočen. Italijani so gradili na minimalni prednosti in v 41. minuti podvojili vodstvo. Za 2:0 je zadel Lorenzo Insigne in Italiji na široko odprl vrata polfinala Eura. No, drame v prvem polčasu pa s tem še ni bilo konec.

Belgijci so se vrnili v igro. Po zaslugi s strani Slavka Vinčića dosojene enajstmetrovke, ki jo je v sodnikovem podaljšku realiziral Romelu Lukaku

V drugem polčasu smo spremljali napet dvoboj z obeh strani. Italija je malce bolje začela drugi del igre. Belgija pa je bila bolj nevarna, Donnarumma pa je dolgo in uspešno preprečeval žogi pot v mrežo. V 61. minuti pa je bil tudi on premagan, a je imel veliko pomoč v soigralcu Spinazzoli, ki je pred črto zaustavil poizkus Lukakuja.

Videli smo tudi dve poškodbi. Chadli je po menjavi zdržal le dve minute, precej huje pa jo je skupil Spinazzola, ki je igrišče zapustil na nosilih in v solzah. Vprašanje je, če bo omenjeni nogometaš sploh lahko nadaljeval turnir. Napadalne akcije so se zatem nadaljevale, rezultat zanimive tekme pa se ni spremenil. Italijani so v svojem slogu ukradli potreben čas in tekmo pripeljali do konca, ob izidu, ki jim ustreza in jih vodi v polfinale proti Španiji.