SLO | SRB | ENG
7.7.2026, ob 18:00 | Štadion: Mercedes-Benz, Atlanta | Gledalcev: 68.239 | Sodnik: Francois Letexier (FRA)
Argentina 3:2 Egipt
0 : 1 15' Yasser Ibrahim
0 : 2 67' Mostafa Ziko
Cristian Romero 79' 1 : 2
Lionel Messi 83' 2 : 2
Enzo Fernandez 92' 3 : 2
Poročilo s tekme
Osmina finala - vsi rezultati
Menjave

Mednarodni nogomet

Lionel Messi in Argentina zrežirala najbolj epski preobrat na SP 2026!

Uredništvo 7. julij 2026 26 Komentiraj
Argentina (foto: Getty Images)
Argentina je zaostajala z 2:0, potem pa so Messi in druščina vendarle stopili na plin in poskrbeli za veliko zmago ter uvrstitev v četrtfinale.
Spremljajte Nogomanio kot prednostni vir na Googlu
Dodajte Nogomanio med priljubjene vire v Google News in
prejemajte najpomembnejše nogometne novice med prvimi.

Nori prizori v Atlanti! V osmini finala SP 2026 sta se srečala Messi in Salah Argentina proti Egiptu. Svetovni prvaki so začeli z dobro priložnostjo v 10. minuti, toda Enzo je pred vrati zapravil odlično podajo De Paula. Potem pa prvi šok za Argentince! Tekla je 15. minuta, Yasser Ibrahim je z glavo zabil za 1:0! Lisandro zamudil za ofsajd zanko.

Toda Argentina je imela v 19. minuti enajstmetrovko po prekršku nad Tagliaficom. Kapetan Messi z bele pike - ni premagal vratarja Shobeirja!

Messi in druščina so imeli pred odmorom še dve zelo zreli situaciji, toda Egipt je preživel. V nadaljevanju smo že zapisali 2:0, ko so faraoni odigrali prav čudovit protinapad in Ziko je tudi zabil, toda oglasil se je VAR, zgodil se je prekršek v napadu in gol ni obveljal. 

Je pa obveljal tisti, ki ga je Ziko zabil v 67. minuti! Spet odličen protinapad, tokrat je ogromno dela opravil Salah, potem pa je Hassan žogo prevzel na desni in jo oddal v sredino za Mostafo Zika - 2:0! Argentina v šoku, toda v 79. minuti je znižala! Messi s predložkom, Egipčani pa niso pokrili Romera in branilec je bil z glavo natančen za 2:1.

Sledil je silovit pritisk Argentine in v 84. minuti je seveda udaril še Messi! Natančen je bil z bližine, Egipt je v roku petih minut zapravil sanjski položaj proti branilcem naslova. Popoln preobrat je sledil v drugi minuti dodatka, ko je Enzo zabil po protinapadu za 2:3!

Konec sanj za Egipt in epski podvig Argentincev, ki so se zdeli že povsem odpisani, potem pa so se po 80 minuti dvignili kot feniksi iz pepela!

- Svetovno prvenstvo 2026, osmina finala: 

ARGENTINA 3:2 EGIPT 

79. Romero, 84. Messi, 92. Enzo; 15. Yasser Ibrahim, 67. Mostafa Ziko.

Argentina: Martinez, Tagliafico, Martinez, Romero, Molina, Paredes, Mac Allister, Enzo, De Paul, Alvarez, Messi. Selektor: Lionel Scaloni. 

Igrali so tudi: Gonzalez, Lautaro (66.), Montiel (73.), Otamendi, Medina (92.)

Egipt: Shobeir, Hafez, Rabia, Ibrahim, Hany, Lasheen, Attia, Hassan, Ashour, Salah, Ziko. Selektor: Hossam Hassan. 

Igrali so tudi: Fathy (46.), Trezeguet (73.), Marmoush (80.). 

Stadion: Mercedes-Benz (Atlanta). Sodnik: Francois Letexier (Francija).

KOMENTARJI

26
Sammer
8.7.2026, 02:24
Messi fani pejt mal na FIFA stran na you tubu, boste videli komentarje.
Odgovori Prijavi komentar
3
0
brihta
8.7.2026, 05:43
- Odgovor na komentar osebe Aguero Poglej komentar
Faul nad salahom? Model pa čista žoga! Še salah se ni bunil!! Drugače pa prosim povej kater gol naj bi bil neregularen? Zanimivo da pri rezultatu 2-0 ni bilo v igri nobene zarote!! Penaldek daj glavo v mrzlo vodo!
Odgovori Prijavi komentar
1
3
Werder Lunik
8.7.2026, 06:49
- Odgovor na komentar osebe Aguero Poglej komentar
Najdi si pomoč, revček mali. Mutav ali ne. Raje prej kot slej. #nizakaj
Odgovori Prijavi komentar
0
2
Maestro8
8.7.2026, 08:55
- Odgovor na komentar osebe brihta Poglej komentar
Itak, da ne. Zarota rata samo, ko Argentina zmaga. Enako, kot za SP 2022. SP 2022 je Messiju FIFA zrihtala, prej ko je pa pušil v finalu SP in Cope je bilo pa vse regularno. Ronaldo mentaliteta, vse kar ne morem osvojit je podkupljeno,nima vrednosti itd..
Odgovori Prijavi komentar
1
2
timislo
8.7.2026, 14:16
- Odgovor na komentar osebe Aguero Poglej komentar
https://www.reddit.com/r/soccer/s/RkHWD6zx37 dej odpri ta link pa poglej video, pa mi povej da je to penal. Lepo vidt da se zmeraj retardi serjejo po tej nogomaniji. Nevem kako ta stran sploh se operira.
Odgovori Prijavi komentar
1
2
Vukoo
8.7.2026, 16:20
- Odgovor na komentar osebe timislo Poglej komentar
Pejt it drugi posnetek pogledat
Odgovori Prijavi komentar
0
0
Vukoo
8.7.2026, 16:21
Sodnik zrežiral epski preobrat mediji usrani
Odgovori Prijavi komentar
1
0
brihta
8.7.2026, 17:26
- Odgovor na komentar osebe Vukoo Poglej komentar
Dej si CR penaldo očala dol pa poglej vse še enkrat!
Odgovori Prijavi komentar
1
1
Loko
8.7.2026, 20:14
Scenarist je FIFA, režiser pa sodnik.
Odgovori Prijavi komentar
0
0
fredperry
8.7.2026, 22:12
Povprečna starost pisočih je očitno 13 -let..samo mlajši najstniki se lahko tako kregajo okoli Ronalda in Messija . Nogomet je kolektivni šport .
Odgovori Prijavi komentar
1
0

ODGOVORI NA KOMENTAR

PREKLIČI
OBJAVI

UREDI KOMENTAR

PREKLIČI
Shrani

Zadnji komentarji


3

Argentina je imela najlažjo pot do polfinala SP vseh časov - tako pravi statistika

brihta
13.7.2026, 23:21
Že če bi bili portugalci sposobni premagat kolumbijo bi v četrtfinalu gledal portugalska-argentina! Ampak ja, argentinci so krivi, da najboljša ekipa na prvenstvu z stričkom v napadu ni zmagala v skupini

2

Infantino potrdil: FIFA bo razpravljala o svetovnem prvenstvu s 64 reprezentancami

Kocka_Mraza
13.7.2026, 22:14
že zdaj je skupinski del totalno nezanimiv glede uvrstitve naprej.

1

Infantino ne skriva servilnosti do Trumpa: 'Upam, da bova skupaj podelila pokal po finalu SP'

Valencian
13.7.2026, 15:41
Pod mizo jima ga bo pa glajzu mali zionistek in FIFINA princeska, Lionel Messinjahu. QUE MIRAS BOBO?

2

Norveška bo sanjala to akcijo, oglejte si reakcijo Haalanda, ko je Sorloth zavlačeval in zamudil s podajo

goman
13.7.2026, 13:40
-- ta kreten mu namensko ni dal žoge, saj ga je videl, da je prost.. Enostavno si je hotel dvigniti slavo in ceno in sam doseči gol.. In tako zajebal tekmo.., potem še pomoč senzorja Angležem.., srečkoti.. Če sem jaz selektor, bi tip isto minuto končal kariero v reprezentanci.. Tudi tam so nekateri soigralci "fouš" Haalandu.. Naloga trnerja je , da to prepozna.. Tokrat je bilo prepozno... Žal, nikoli več ne bo Norveška prišla do take priložnosti..

Poudarjeno

Od marsičesa je odvisna debata o načinu igre, o pragmatičnosti. O tem, kaj je prav in kaj ne ... Poglejte, na Chelsea in Liverpool ste se v tem mestu vozili z mestnim avtobusom, to pa ni bilo slabo, kajne? ...več
Zlatko Zahović o pragmatičnem Mariboru
Če vzameš s seboj Cristiana Ronalda (na SP, op. a.), mora ekipa igrati zanj, kar pa sploh ni bil primer. Zdelo se je, da ga je lastna ekipa bojkotirala. Ni dobival žog, niti mu niso ustvarili najboljših možnih pogojev. Ali ga ne vzameš s seboj, ali pa ga vzameš in poskrbiš, da ekipa igra zanj. ...več
Youri Djorkaeff
O tem še nisem razmišljal. Tudi sam sem bil kot trener že večkrat v situaciji, ko so se razblinile velike sanje. Razumem, da se ob pogovorih o selektorju reprezentance omenja moje ime. Vendar to ni pravi trenutek za razpravo o tem, še posebej ne z mano. ...več
Jurgen Klopp o prevzemu Nemčije

Anketa

Kdo bo prvak 1. SNL v novi sezoni?


Vseh glasov: 170
Nogomania.com
Vse ostalo je nepomembno.

Portal www.nogomania.com je eden najbolj obiskanih spletnih portalov s športno vsebino pri nas.

Podaja dnevno sveže vsebine s sveta nogometa in je na spletu prisoten že od leta 2000.