SLO | SRB

Čudežna tekma na Wembleyju: Angleži vstali od mrtvih, Pope Nemcem podaril remi

Uredništvo 26. september 2022 1 Komentiraj
Anglija in Nemčija sta za konec lige narodov odigrali spektakularno tekmo, ki je postregla s kar šestimi zadetki in remijem. Italijani preprečili zgodovinski uspeh Madžarske.
Kakšna reprezentančna klasika, kakšen obračun med starima nogometnima rivaloma! Na Wembleyju v Londonu sta se v ligi narodov pomerili Anglija in Nemčija, gledalci pa so videli neverjetnih šest zadetkov! Pa bi lahko še kakšnega...

Anglija je bila sicer že pokopana, njen selektor Gareth Southgate, ki v zadnjih dneh ni spal mirno, praktično dokončno prečrtan. Nemčija je dobrih 20 minut pred koncem obračuna vodila z 2:0. Nato pa... Nato je sledil neverjeten preobrat Anglije, ki je v vsega 12 minutah zabila tri gole in poraz skorajda spremenila v neverjetno zmago. Gostje so kljub temu rešili celo kožo, največ zaslug za to pa ima vratar Anglije Nick Pope, ki je po strelu Serga Gnabryja od daleč naivno potisnil žogo predse in podaril gol Kaiu Havertzu. Že pred tem je pri Angliji "blestel" tudi Harry Maguire, ki so mu pred tekmo žvižgali kar lastni navijači! Maguire je zakuhal enajstmetrovko, iz katere je zadel Ilkay Gündogan, nato pa pri prvem golu Havertza še naivno izgubil žogo globoko na tekmečevi polovici.

Toda ko so tabloidi že sestavljali sočne naslove za jutrišnje naslovnice, je Anglija vstala od mrtvih in postregla z redko videnim "blitzkriegom". Luke Shaw je v 71. minuti zabil prvi gol za gostitelje, štiri minute kasneje je v polno meril Mason Mount, v 83. minuti je iz enajstmetrovke, ki jo je sodnik dosodil šele po ogledu posnetka, žogo v nemško mrežo zabil še Harry Kane. Tik pred koncem rednega dela je imel imenitno priložnost za zadetek tudi Bukayo Saka, a mu je po hitrem protinapadu veselje z izjemno obrambo preprečil nemški vratar Marc-Andre ter Stegen.

V skupini A lige narodov je sicer prvo mesto osvojila Italija, ki je po zaslugi zadetkov Giacoma Raspadorija in Federica Dimarca slavila na Madžarskem. Če bi gostitelji prišli vsaj do točke, bi si priigrali nastop na zaključnem turnirju. Toda Italija je imela drugačne načrte in Azzurri so vsaj malce zacelili rane po spodletelih kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2022.

Poleg Italije bosta na zaključnem turnirju sodelovali tudi Hrvaška in Nizozemska, za zadnje mesto bosta obračunali Portugalska in Španija.