29.6.2021, ob 18:00 | Štadion: Wembley | Sodnik: D. Makkelie (NIZ)
1. krog - vsi rezultati

Anglija je dobila največji derbi osmine finala Eura, Nemčija odhaja domov!

Uredništvo 29. junij 2021 3 Komentiraj
Anglija je v četrtfinalu Eura! (foto: Getty Images)
Morda pa letos res "prihaja domov". Angleška reprezentanca je dobila izjemno zahtevno tekmo osmine finala evropskega prvenstva! Luka Shaw je bil vpleten v oba gola, ki sta ju dosegla Sterling in Kane.
Največji derbi osmine finala je ostal (skorajda) za konec. Wembley je gostil Anglijo in Nemčijo, stara rivala, ki sta doslej na Euru igrala toplo - hladno. Bolje so srečanje pred polovično zasedenimi tribunami začeli gostje. Walker je že v tretji minuti izbijal na drugi vratnici, nato v osmi minuti pa je iz relativno ugodne pozicije za prosti strel Havertz nastreljal le živi zid. Angleži so se prebudili po 15 minutah, v 16. minuti pa že preizkusili Neuerja, ki je posredoval ob strelih Strelinga in Maguireja.

Angleži so oživeli in zavladali na igrišču. Tekma je bila v nadaljevanju precej "raztrgana". V 32. minuti so imeli Nemci lepo priložnost, Havertz je našel Wernerja, Pickford pa je rešil situacijo. Pred koncem prvega polčasa še obetavna situacija za Angleže, ki pa jo je Kane zapravil, Neuer se je rešil, Hummels je pravzaprav rešil čist gol.

Takoj smo videli priložnost Nemčije, silovito je streljal Havertz, Pickford pa je odlično reagiral. Drugi polčas se je z izjemo omenjene napadalne akcije Nemčije začel zadržano. To je bila bolj šahovska partija kot kaj drugega, igra brez popuščanja in tveganja na obeh straneh.

Je pa v 75. minuti Anglija uspela povesti! Sterling je začel akcijo, Kane je zaposlil Grealisha, potem je žogo dobil Luke Shaw, podal do Raheema Sterlinga, ki je premagal Manuela Neuerja! Nemce je gol vidno presekal. V 81. minuti so imeli Nemci sicer sijajno priložnost, Thomas Muller je šel sam proti golu Anglije, Pickford je bil verjetno bolj ali manj nemočen, toda izkušeni Muller je na presenečenje nemških navijačev streljal mimo gola. To je bila akcija, ki bi Nemčijo lahko vrnila v igro.

Anglija je uspela "zapreti" tekmo še pred koncem. Spet je Luke Shaw sodeloval v akciji, Grealish pa je nato zaposlil kapetana angleške reprezentance Harryja Kana, ki je z glavo zadel za 2:0. V tem trenutku, čeprav so Nemci seveda igrali do konca, je bil potnik v četrtfinale Eura odločen. Za nemškega selektorja Joachima Lowa pa je to slovo od reprezentance.