
Vlado Šajn (foto: UEFA)
Na finalni tekmi lige narodov med Španijo in Portugalsko bo delo švicarskega sodnika Sandra Schärer nadzoroval Slovenec Vlado Šajn.
V nedeljo bo na sporedu veliki finale lige narodov med Španijo in Portugalsko, na katerem bomo prvič doslej dobili reprezentanco, ki bo drugič osvojila to najnovejše reprezentančno tekmovanje pod okriljem UEFA.
V polfinalu je na tekmi med Nemčijo in Portugalsko sodil Slavko Vinčić, v finalu pa bo slovensko sodniško stroko predstavljal Vlado Šajn, ki je bil imenovan za kontrolorja sojenja tekme, na kateri bo sicer pravico delil švicarski sodnik Sandro Schärer.
"Za slovenskega sodniškega eksperta bo to prvi zaključni obračun na katerem od Uefinih reprezentančnih tekmovanjih, saj je častni predsednik ZNSS doslej že analiziral sojenje na sedmih finalnih obračunih v evropskih pokalnih tekmovanjih."
"Vlado Šajn je bil doslej štirikrat v vlogi kontrolorja sojenja na finalni tekmi Lige prvakov (2005, 2012, 2018, 2020), dvakrat v finalu Evropske lige (2002, 2019) in nazadnje na finalni tekmi druge izdaje Konferenčne lige leta 2023, ko sta se v Pragi pomerila Fiorentina in West Ham," so zapisali pri NZS.