Škandal v finalu danskega pokala: Navijači niso držali distance in so morali zapustiti stadion

Uredništvo 2. julij 2020 0 Komentiraj
Navijači Aalborga so morali zapustiti stadion, ker niso ohranjali socialne distance. (foto: /)
Nogomet v trenutnih razmerah prinaša kup izzivov in še nikoli doslej videnih težav. V finalu danskega pokala so prekinil tekmo, ker navijači Aalborga niso ohranjali socialne distance.
Na Danskem se je včeraj odvila finalna tekma danskega pokala med Aalborgom in SonderjyskEjem, na Danskem pa je že dalj časa navijačem v omejenem številu omogočen vstop na nogometne stadione. Organizatorji so obema kluboma razdelili po 725 vstopnic, pogoj pa je bil le ta, da se vsi držijo varnostnih ukrepov in ohranjajo medsebojno socialno distanco.

Pedantni Danci za razliko od ostalih držav niso zamižali na obe očesi, ko je postajalo jasno, da pravilo socialne distance na tribunah ni 'aplicirano'. V prvem polčasu so navijači Aalborga stopili preveč skupaj, zaradi česar so organizatorji prekinili tekmo in navijače pozvali, naj upoštevajo varnostna pravila. Ker tega niso storili, so morali zapustiti stadion, posledično pa je bil tako prvi polčas tekme podaljšan kar za 14 minut.

V finalu je sicer z 2:0 slavil SonderjyskE, ki je tako osvojil svojo prvo lovoriko v zgodovini kluba.