SLO | SRB | ENG

Mednarodni nogomet

Puskas kandidat iz Južne Afrike: Mladi up je na največjem derbiju v ligi debitiral in z neverjetnim volejem rešil svojo ekipo

Uredništvo 3. november 2025 0 Komentiraj
Cemran Dansin (foto: Twitter)
Na velikem derbiju v Južni Afriki je zablestel komaj 20-letni Cemran Dansin, ki je sploh prvič srečanje začel v udarni enajsterici.

V Južni Afriki imajo trenerji podobne težave kot marsikje drugod po svetu, kar velja tudi za trenerja Orlando Pirates Abdeslama Ouaddouja, ki se je moral zagovarjati, ker je pred velikim derbijem proti aktualnemu prvaku Mamelodi Sundowns napovedal, da bo srečanje v udarni enajsterici začel mladi up Cemran Dansin, ki je dobil prednost pred reprezentantom Južne Afrike Thalentejem Mbatho.

Maročanu se je drzna poteza z mladeničem, ki še nikoli prej ni začel srečanja v udarni enajsterici, večkratno obrestovala, saj je Dansin pri zaostanku svoje ekipe z 0:1 zabil spektakularen gol z volejem z več kot 20 metrov.

Veliki derbi se je tako končal z delitvijo točk, Dansin pa je postal novo upanje za to veliko afriško državo, ki že dolgo ni imela nogometaša najvišjega afriškega, kaj šele svetovnega kalibra.

Mojstrovino Dansina si lahko ogledate na priloženem posnetku.


KOMENTARJI

0
Ta novica še nima komentarjev.

ODGOVORI NA KOMENTAR

PREKLIČI
OBJAVI

UREDI KOMENTAR

PREKLIČI
Shrani

Zadnji komentarji


2

Že derbi je klub drago stal: Maribor ima znova probleme zaradi Viol, disciplinski sodnik je napisal kazen

fredperry
9.12.2025, 16:48
Res je, težko je bedake spreobrniti, eni mislijo da so pomembni ker vržejo bakljo na teren, to tudi sam obsojam in vedno sem . Bistveni problem je pa nekje drugje in sicer v NZS ki izkorišča pirotehniko za kaznovanje klubov . če bi na NZS imeli malo nogometnega, navijaškega žara, bi se sprijaznili s prižigom bakelj ki nikogar še niso ubile, še več, vsak derbi v tujini, pri nas, se skoraj začne s kadrom kjer pokažejo ultrase s prižganimi bakljami . Baklja jebemti ni zločin . Torej lahko bi se dosegel dogovor, baklja naj ostane na tribuni, če leti na igrišče se kaznuje tega ki jo je zalučal, 5 let prepovedi stadionov, če se ga ne odkrije se pač klubu za katerega navijajo vzame po 1 točka za vsako odvrženo bakljo, pa da vidimo koliko imajo zares radi svoj klub . Nič finančne kazni za klub, odvzem točk . Pa se bodo potem ultrasi med sabo zmenili in izločili asocialne bebce . Ampak NZS - ju se gre samo za denar .

Poudarjeno

Samo brez panike! Resnica je ta, da Albert Riera v Celju ekipo pripravlja na naslednjo tekmo. Pet klubov se je zanimalo, tudi Spartak in Crvena zvezda. Zvezda ni bila v neposrednem stiku z nami, ampak preko posrednika, zavrnili smo jo. Spartak pa redno pošilja svoje skavte na naše tekme. ...več
Valerij Kolotilo
Presrečen sem, ker bom del Crvene zvezde tudi v bodoče, upam, da me čaka še veliko zmag in lovorik. Hvala ljudem v klubu, da so mi izkazali zaupanje in v podpis dali novo pogodbo. V Crveni zvezdi se počutim kot doma, moja družina je srečna, upam, da bo tako tudi v bodoče. ...več
Timi Max Elšnik
Lahko rečem, da je Albert Riera še na začetku kariere, ampak je v Celju neverjetno napredoval. Tudi sam vidi, da napreduje. Samozavesten je. Crvena zvezda pa je drugačna od Celja. Tam je pritisk navijačev in širše javnosti, ki si ga je težko predstavljati v Sloveniji. Če nimaš rezultata, si pod vprašajem. Ne vem, če Riera potrebuje to v tej fazi kariere. Morda. Ne želim si, da gre, ker bi Celje izgubilo izjemno kakovostnega trenerja. ...več
Dejan Kelhar

Anketa

Bo Celju z Albertom Riero kdaj uspelo priti v elitno ligo prvakov?

Vseh glasov: 347
Nogomania.com
Vse ostalo je nepomembno.

Portal www.nogomania.com je eden najbolj obiskanih spletnih portalov s športno vsebino pri nas.

Podaja dnevno sveže vsebine s sveta nogometa in je na spletu prisoten že od leta 2000.