SLO | SRB | ENG

Mednarodni nogomet

Po Quincyju Promesu še en škandal, nekdanji nizozemski reprezentant mora v zapor zaradi pranja denarja

Uredništvo 14. marec 2026 0 Komentiraj
Romeo Castelen (foto: Uradni Twitter profil kluba/zveze)
Sodišče v Zwolleju je nekdanjega nizozemskega reprezentanta Romea Castelena obsodilo na zaporno kazen, ker ni znal pojasniti izvora svojega premoženja.

Nekdanji nizozemski reprezentant Romeo Castelen je bil obsojen na zaporno kazen zaradi pranja denarja, kar je po Quincyju Promesu že drugi odmevnejši primer znanega nizozemskega nogometaša, ki se je po koncu kariere znašel na napačni strani zakona.

Dvainštiridesetletnik, ki je v karieri igral za Feyenoord in nemški Hamburg, se je pod drobnogledom oblasti znašel že leta 2019. Takrat so ga aretirali na amsterdamskem letališču, ko se je pripravljal na let v Kitajsko.

Med varnostnim pregledom je policija v njegovi ročni prtljagi našla kar 139.000 evrov gotovine. Castelen je trdil, da denar izvira iz dobitkov v igralnici in prodaje luksuznih ur, vendar preiskovalci tem pojasnilom niso verjeli in so sprožili obsežno preiskavo.

Zaporna kazen in visoka denarna globa

Sodišče v Zwolleju ga je zdaj obsodilo na 18 mesecev zapora, od tega šest mesecev pogojno, poleg tega pa mora plačati tudi dva milijona evrov denarne kazni.

Po ugotovitvah sodišča naj bi Castelen opral več milijonov evrov prek kitajskega kluba Zhejiang Yiteng, za katerega je igral do leta 2017. V shemo naj bi bil vpleten tudi takratni športni direktor kluba.

Državno tožilstvo je sicer zahtevalo strožjo kazen — tri leta zapora — v postopku pa je bila obsojena še ena oseba, ki je prav tako prejela zaporno in finančno kazen.

Castelen je po razglasitvi sodbe napovedal pritožbo.

Nekdanji reprezentant z desetimi nastopi

V času aktivne kariere je bil Castelen eden bolj prepoznavnih nizozemskih krilnih igralcev. Za reprezentanco je zbral deset nastopov.

Debitiral je leta 2006 pod vodstvom selektorja Marca van Bastna, nastopal v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo, zadnjič pa je za reprezentanco igral leta 2007 na prijateljski tekmi proti Tajski.

KOMENTARJI

0
Ta novica še nima komentarjev.

ODGOVORI NA KOMENTAR

PREKLIČI
OBJAVI

UREDI KOMENTAR

PREKLIČI
Shrani

Zadnji komentarji


2

Obračun Slovencev: Jaka Bijol slavi na Old Traffordu! Polomija Manchester Uniteda

Kocka_Mraza
13.4.2026, 23:27
Sicer nwm kako igra Šeško, če se že smejimo, se bi jas nakupu 80 miljona casemira smejal še bolj. tip je obična propalica bil že pri realu, če mu ne bi sudji šenkali vsako tekmo 2,3 žutih, bi bil izključen pol sezone. vse kar zna je brcat po nogah

5

Kolaps na Emiratesu: Arsenal padel pod pritiskom! Naslov v Angliji še zdaleč ni odločen

kimi raikkonen
13.4.2026, 21:07
mm93 @ kako pa je po tvojem odločeno? 9 točk= 6 jih lahko dobijo v zaostalih tekmah in še medsebojno zmaga city in so izenačeni....

1

Dnevni pregled: Slovenska klasika v Premier League, Bijol proti Šešku

zuti77
13.4.2026, 21:03
O fak, štajerski NOTRSIGADAMUS debil bo imel prvičkrat nekaj prav ... NOT LOOOOOL. Šeško bo odigral prvo tekmo za ManU po reprezentančni akciji, ki jo je izpustil (ker je bil "poškodovan samo za repko, ne pa za klub") ... 2 tedna po tekmi reprezentance s Črno goro...LOOOOL medtem ko na nastop Oblaka za Atletico še VEDNO čakamo LOOOOOOL

1

Marc Casadó zapušča Barcelono, izrinil ga je mlajši talent iz La Masie

zuti77
13.4.2026, 20:07
Ma ne bluzite. Casado je ultras raven pristaša Barce in ni naključje, da je glede na svoj potencial in že prikazane igre potrpežljivo igral za Barca B in čakal na svojo priložnost, pa čeprav je celo Xavi dal vsem drugim prej šanso za izkazat se v A ekipi, kot pa Casadu. Igralec igra v domačem kraju 20 tekem v sezoni, ki je sploh še ni konec in novinarčki bluzite o tem, kako si želi rednega igranja... v nekem oblačnem migrantsko zjebanem nemškem mestu. Pajade. Pač folk bere in verjame...ker se mu zdi logično na osebni ravni, nima pa pojma ne o specifikah kluba, ne igralca.

Poudarjeno

Poslušajte, dovolj imam. Ista zgodba na vsaki pomembni tekmi. Ljudje ne nehajo govoriti o tem, kako dobro podaja žogo, kaj pa osnove? Obramba. Na tej ravni, v Ligi prvakov, ne smeš tako popustiti. ...več
Roy Keane o Trentu Alexandru-Arnoldu
Ponosen sem, da sem soigralec Jana Oblaka, ki je legenda. ...več
Juan Musso
Kvaliteto v Sloveniji imamo, ostale stvari pa je treba urediti. Predvsem smo nepotrpežljivi z mladimi igralci. Premalo fantov prihaja iz nogometnih šol v prve ekipe. Zakaj se ne da dveh mladih igralcev promovirati vsako sezono? Razumem recimo, da želi Celje, ki cilja na naslov prvaka in celo na ligo prvakov, priti do uspeha in pripelje izkušenejše igralce. Kaj pa klubi, ki ne napadajo naslova? Oni bi morali imeti več prostora za mlade. ...več
Denis Popović

Anketa

Kateri klub bo prej dobil novega lastnika?
Vseh glasov: 210
Nogomania.com
Vse ostalo je nepomembno.

Portal www.nogomania.com je eden najbolj obiskanih spletnih portalov s športno vsebino pri nas.

Podaja dnevno sveže vsebine s sveta nogometa in je na spletu prisoten že od leta 2000.