Uredništvo    12. januar 2019
Irak zanesljivo med osem najboljših

Katanec z Irakom v izločilnih bojih

Irak je na drugi tekmi azijskega pokala narodov visoko s 3:0 premagal debitanta na prvenstvu Jemen in se še pred zadnjo tekmo s favoritom skupine Iranom uvrstil v osmino finala.
(foto: /)
Reprezentanca Iraka je na drugem nastopu na azijskem pokalu visoko s 3:0 premagala izbrano vrsto Jemna, ki je prvič v svoji zgodovini nastopila na sklepnem turnirju. Iračani so si tako še pred zadnjim obračunom skupine proti prvemu favoritu Iranu zagotovil vstopnico za osmino finala.

Enega od zadetkov je dosegel tudi iraški čudežni deček Mohamed Ali, ki ima pri rosnih 18 letih na svojem računu že 13 nastopov v članski izbrani vrsti "levov iz Mezopotamije" in kar osem zadetkov.

Irak je tako izpolnil osnovni tekmovalni cilj na tunirju, na katerem prvič v zgodovini nastopa 24 ekip oziroma osem več kot poprej.