SLO | SRB

Mednarodni nogomet

Pozor na novega sina nekdanje zvezde: Z velikimi koraki se proti površju prebija Shaqueel van Persie

Uredništvo 10. januar 2023 0 Komentiraj
Shaqueel van Persie (foto: /)
Dobra tri leta po slovesu Robina van Persie od nogometnih družin ima družina Van Persie v ognju že naslednje vroče železo.
Robin van Persie je leta 2019 zaključil svojo športno pot, s čimer se je poslovil eden zadnjih velikih nizozemskih napadalcev, ki so blesteli na največjih mednarodnih odrih. Van Persie je v zgodovino odkorakal kot eden najboljših strelcev nizozemske reprezentance s 50 zadetki na 102 nastopih, od njegovega slovesa pa bi težko dejali, da so Nizozemci v napadu našli legitimnega naslednika.

Nizozemska bo čakala novega Van Persieja, Van Persie pa bo v naslednjih letih pozorno spremljal nogometni razvoj svojega sina, ki pri 16 letih kaže velik nogometni talent.

Shaqueel Van Persie se tako kot njegov oče prebija v mladinski akademiji slovitega Feyenoorda, s katerim je maja lani podpisal svojo prvo profesionalno pogodbo v karieri.

Trenutno je član ekipe U-17, za katero je na 13 nastopih zabil kar 16 golov, nova potrditev njegovega naglega razvoja pa je prišla v začetku novega leta, ko je prvič prejel poziv v nizozemsko reprezentanco do 17 let.

Van Persie bo morda za razliko od svojega očeta nekoč izbiral, za katero reprezentanco bo zaigral, saj je po mami maroškega porekla.

KOMENTARJI

0
Ta novica še nima komentarjev.

ODGOVORI NA KOMENTAR

PREKLIČI
OBJAVI

UREDI KOMENTAR

PREKLIČI
Shrani

Zadnji komentarji


3

URADNO: Joao Henriques je novi trener Olimpije!

Dzurc
2.6.2023, 0:41
Štajerce na vile, vile pa u gnoj ! ALE !

12

Deja vu Joseja Mourinha: Na parkirišču je čakal sodnike, kletvice so letele ena za drugo

Ibego
1.6.2023, 22:07
Kam smo prišli, retardiran troll stresa butaste dovtipe, ki so smešni samo njemu in glumi stručkota. Da te res srat prime.

8

Liga Europa se vrača domov! Sedmič na krovu Sevilla, zmagoviti strel z bele točke je kot v Katarju zabil Gonzalo Montiel!

brihta
1.6.2023, 20:02
Se strinjam, da se piska preveč takih dotikov roke, ko bi žoga končala 10m stran od gola ali pa ko niti približno žoga ne gre proti napadalcu! Tukaj pa je bila v kazenskem ob predložku situacija 3na3! Tako da 50% možnosti, da bi se akcija končala z nevarno priložnostjo če vmes nebi bilo čiste roke!! Po mojem mnenju je to penal..

2

Maribor ni več 'sigurna' opcija: Emir Saitoski še ni podpisal, zdaj pa ga želi tudi Mura

Strossmeier
1.6.2023, 17:01
Saj drugega niti ne zasluzite... Itak Maribor zadnje case, odkar imate Sulerja, pobira samo odpadek drugih klubov. Taki, zastonj, so redko dobri, ampak, za Mb je se to predobro. Zelim vam cim vec takih in podobnih, pa lahko naslednjo sezono zakljucimo se predno se je zacela...

Poudarjeno

Prepričali smo se, da je Maribor velik klub, ki ima vse, kar je potrebno, da je na vrhu slovenskega nogometa, hkrati pa je lahko konkurenčen tudi na mednarodnem prizorišču. Ta sezona je relativno uspešna, z morebitno zmago v pokalnem finalu jo lahko naredimo še uspešnejšo. ...več
Damir Krznar o Mariboru
Dajte mi Koper in zabil bom na vsaki tekmi. Ne toliko zaradi Kopra, kot zaradi njegovega trenerja. Z njim imava nekaj nerazčiščenih stvari iz preteklosti, zato se vedno veselim tekem proti njegovim ekipam. Motiviran sem, da mu pokažem, kaj znam. Pri njem sem bil pri Krki v drugi ligi, a v polovici sezone nisem dobil nobene priložnosti za igro. Igrati sem začel šele pri Olimpiji, s katero smo Koprčane štirikrat razmontirali. ...več
Svit Sešlar
Uf, vse je drugače. Tukaj je nogomet hitrejši kot v Sloveniji, dvoboji so močnejši, igralci so v individualnem smislu boljši. Vse je boljše. Pa publika na tribunah stadionov, tega res nisem bil vajen. To je zame nekaj novega. ...več
Mitja Ilenič o ligi MLS

Anketa

Je Dinamo Zagreb pravi klub za Žana Vipotnika?

Vseh glasov: 2204
Nogomania.com
Vse ostalo je nepomembno.

Portal www.nogomania.com je eden najbolj obiskanih spletnih portalov s športno vsebino pri nas.

Podaja dnevno sveže vsebine s sveta nogometa in je na spletu prisoten že od leta 2000.