
Raheem Sterling (foto: Uradni FB/TW/IG profil igralca)
Ni igral, je pa zelo lepo zaslužil. Raheem Sterling je uradno postal prost igralec, konec je epizode na Stamford Bridgu, ki je trajala tri leta in pol.
Tik pred koncem januarske tržnice se je vendarle zgodilo, Raheem Sterling je prekinil pogodbo s Chelseajem in od danes naprej je uradno prost igralec. Angleški krilni napadalec je bil sicer na Londončane vezan še do poletja 2027, toda v klubu ni bil zaželen in v aktualni sezoni ni bil priključen članskemu moštvu. Niti enkrat ni stopil na zelenico.
Časa ni več veliko in 31-letnik bo prisluhnil ponudbam, ponuja pa predvsem bogate izkušnje, v Premier League je odigral že 396 tekem.
Še 88-krat je Sterling zaigral v ligi prvakov, v svojih vitrinah pa ima štiri lovorike angleškega prvaka, enkrat je bil prvak v FA pokalu, petkrat je osvojil ligaški pokal in enkrat tudi superpokal. Igral je na treh svetovnih prvenstvih in na dveh evropskih prvenstvih (82 tekem za Anglijo).
V zadnjem letu dni se je Sterlinga povezovalo z mnogimi angleškimi klubi (Newcastle, Fulham, West Ham...) ter z določenimi v tujini (Italija, ZDA, Savdska Arabija...) in zanimivo bo videti, kje bo nadaljeval kariero, ki je trenutno v zatonu. V prejšnji sezoni ni navdušil na posoji pri Arsenalu, v poletju pred tekočo pa ga ponudbe očitno niso prepričale.
Chelsea bo nocoj v ligi prvakov gostoval v Italiji in se pomeril proti Napoliju, ki bi zmago nujno potreboval v lovu na preboj iz ligaškega dela.