
(foto: Getty Images)
Nekoč je nosil dres Chelseaja in Barcelone, po novem se bo najboljši islandski nogometaš vseh časov Eidur Gudjohnsen dokazoval na Kitajskem. Nazadnje je bil član Boltona.
Čeprav je Eidur Gudjohnsen v pretekli sezoni v dresu Boltona dokazal, da še vedno zna igrati nogomet, pa se izkušeni Islandec v prihodnje ne bo več dokazoval v Evropi. Nogometaš, ki se ga najbolj spomnimo iz časov pri Chelseaju in Barceloni, bo kariero nadaljeval na Kitajskem, tam se je za sodelovanje dogovoril s klubom Shijiazhuang Ever Bright. Slednji se je lani prebil iz druge v prvo ligo, sedaj pa na lestvici zaseda osmo mesto.
79-kratni islandski reprezentant ima za seboj pestro kariero. Začel jo je pri Valurju, kot zelo mlad se je nato preselil na Nizozemsko k PSV-ju. Po nekaj tekmah pri KR-ju iz Reykjavika se je preselil v Angliji in tam igral za Bolton ter Chelsea, potem je bil tri leta član Barcelone. Kasneje je igral še za Monaco, Tottenham, Stoke City, Fulham, AEK iz Aten, Cercle Brugge in Clubb Brugge. Lani se je vrnil k Boltonu in v pravkar končani sezoni zabil 6 golov na 20 tekmah.