
Arda Güler (foto: Getty Images)
Novost v ligi prvakov. Nagrade za 'mladega igralca sezone' uradno ni več, nadomestilo jo je priznanje, ki ima nekoliko drugačen kriterij. Prvi dobitnik je Arda Güler.
UEFA je nagrado za najboljšega igralca sezone v ligi prvakov letos podelila Khvichi Kvaratskhelii (PSG). Kaj pa med mladimi igralci? Dotična nagrada sploh ne obstaja več. Evropska nogometna zveza je danes namesto tega podelila kar nagrado za največje 'odkritje sezone' v ligi prvakov, kar je podobno, toda vendarle ne enako - dobil pa jo je Arda Güler.
Po prejšnjih pravilih bi bila favorita verjetno Joao Neves ali pa Myles Lewis-Skelly oz. nekdo od igralcev Arsenala ali pa Paris Saint-Germaina.
"UEFA je nagrado ustanovila namesto priznanja 'Young Player of the Season' z namenom, da izpostavi igralce, ki v določeni sezoni naredijo velik napredek. Namesto tistih, ki so sicer še mladi, toda hkrati so že precej uveljavljeni kot igralci svetovnega razreda."
O turškem članu Real Madrida pa je UEFA zapisala:
"V prejšnji sezoni je v ligi prvakov začel zgolj eno tekmo, tokrat pa je bil v začetni postavi na 13 tekmah in skupaj zbral 14 nastopov. Še izrazitejši pa je bil njegov napredek po številu odigranih minut, saj jih je s 142 v sezoni 2024/25 povečal na 1.030. Sezono je zaključil s štirimi asistencami in dosegel svoja prva gola v ligi prvakov, oba proti Juventusu."
Velja omeniti tudi to, da se je Real Madrid tokrat od lige prvakov poslovil že v četrtfinalu, ko ga je izločil nemški velikan Bayern iz Münchna.