
(foto: /)
Šef pariške policije ne obžaluje dejstva, da je policija na finalu lige prvakov uporabila solzivec. Ta ukrep je
Francoska policija je imela na finalu
lige prvakov v Parizu ogromno dela. Kontrole nad dogajanjem pa kar nekaj časa ni imela, red je nekako vzpostavila šele z odločnim ukrepanjem, za katerega pa obstaja širši konsenz, da je bil pretiran. Finale se je začel s kar polurno zamudo, česar v preteklosti nikakor nismo bili vajeni.
Obtožbe za krivdo medtem letijo na vse strani. Pri
Liverpoolu zahtevajo odgovore od
Evropske nogometne zveze (UEFA), prav tako pri
Realu. Drži sicer podatek, da so se pojavile lažne vstopnice, ni pa jih bilo 40.000, kolikor so jih "našteli" odgovorni oziroma francoski notranji minister.
Lažne vstopnice so se pojavile v številu 2.800!
Didier Lallement, šef pariške policije, se je pred senatom danes opravičil in priznal, da je zgrešil s svojo oceno, a to pri ukrepanju policije menda niti ni bilo pomembno.
"
Edini način, da se množica razkropi, je solzivec in se izogne napadu. Napad bi bil napaka," je med drugim povedal Lallement. Priznal je obžalovanje, tudi neuspeh policije, saj so bili navijači izpostavljeni nasilju, tatvinam itd.