SLO | SRB | ENG

Polčas v znamenju Špancev: Barcelona je nadigrala PSG in vodi z golom Raphinhe, Atletico se poigrava z Dortmundom

Uredništvo 10. april 2024 0 Komentiraj
Raphinha in Ilkay Gündogan (foto: Getty Images)
Barcelona je prikazala dobro predstavo v prvem polčasu četrtfinala lige prvakov proti PSG-ju, Madridčani pa so povsem zadušili nemškega predstavnika.

Nocoj sta na meniju dve tekmi četrtfinala lige prvakov. Paris Saint-Germain na svojem Parku princev gosti Barcelono, katalonski velikan si je v prvem polčasu pripravil več zanimivih priložnosti za zadetek, najbolj je izstopala situacija iz 20. minuti, ko je Lewandowski prišel do strela z glavo po kotu, toda na golovi črti je žogo izbil branilec PSG-ja.

Katalonci so postajali vse bolj nevarni in nagrajeni so bili še pred odmorom. Donnarumma je sicer izbil žogo po predložku Yamala, toda samo do Raphinhe, ki jo je potem z močnim strelom poslal v mrežo za prednost Barcelone z 1:0.

Na drugi tekmi je Atletico Madrid v španski prestolnici gostil Borussio iz Dortmunda in že zgodaj povedel po hudi napaki v obrambi gostov. De Paul je prišel do žoge v kazenskem prostoru in brez težav premagal vratarja Nemcev za 1:0. Visok pritisk Atletica je goste prisilil v napako pred svojim kazenskim prostorom. Ob odmoru pa je bilo že 2:0.

Novo napako v obrambi Dortmunda je kaznoval Samuel Lino po odlični podaji velemojstra Griezmanna. Na drugi strani pa Nemci niso bili pretirano nevarni in v nadaljevanju jih čaka težka naloga.