25.9.2019, ob 15:45 | Štadion: ŽAK | Gledalcev: 800 | Sodnik: David Šmajc
3 : 3 77' Luka Bobičanec
Rezultati 11. kroga

Bobičanec junak nove goliade med Bravom in Muro

Uredništvo 25. september 2019 0 Komentiraj
Aljoša Matko je dosegel že svoj šesti zadetek v letošnji sezoni. (foto: uradna spletna stran kluba)
Bravo in Mura sta ponovila odlično predstavo s Fazanerije in se v Ljubljani razšla s kar šestimi zadetki, Bravo je bil na pragu zmage, nato pa je stvari v svoje roke vzel odlični Luka Bobičanec.
Prvi obračun Brava in Mure je v Fazaneriji prinesel kar sedem zadetkov in zmago Mure s 4:3, tudi na drugi tekmi v Ljubljani pa sta oba tekmeca ponovila goliado. Tokrat je padlo kar šest golov, vnovič pa so bili lahko bolj zadovoljni nogometaši Mure, saj so nadoknadili zaostanek z 1:3 in se na koncu veselili težko priigrane točke.

Prvi zadetek na razburljivi tekmi je padel v 14. minuti, ko je po podaji Andrije Bubnarja z glavo zadel srbski velikan Fejsal Mulić, z 203 centimetri najvišji nogometaš v prvi slovenski ligi. V 36. minuti je Murin vratar Matko Obradović dobro reagiral po strelu Besarta Abdurahimija, dve minuti kasneje pa je padel še prvi zadetek Brava. Z desne strani je asistiral Jaka Ihbeisheh, prvi strelec Brava Aljoša Matko pa je žogo sprejel na prsih in jo neukrotljivo poslal pod prečko Murinega gola.

V četrti minuti nadaljevanja je Bravo prvič povedel, in sicer po lepi akciji makedonskega novinca Abdurahimija, ki je preigraval po levi strani in nato z roba kazenskega prostora zadel za vodstvo Brava z 2:1. V 55. minuti je Bravo povedel že s 3:1, ko je izjemen zadetek poskrbel Nigerijec Agboyi, ki je zadel z več kot 25 metrov. Šest minut kasneje je imel Arafat Mensah lepo priložnost za četrti gol Brava, kmalu zatem pa je dvakrat zapretil še Matko, a je Obradović v obeh primerih dobro opravil svoje delo.

Mura je zapravljene priložnosti gostiteljev znala kaznovati, saj je v 64. minuti po podaji Luke Šušnjara z glavo zadel Luka Bobičanec, ki je trinajst minut kasneje postavil končni izid tekme, ko je s približno desetih metrov zabil že svoj sedmi prvenstveni zadetek v sezoni. Bravo je imel do konca srečanja še dve priložnosti preko Luke Žinka in Mensaha, a se mreža Matka Obradovića ni več zatresla. V sodnikovem dodatku bi se zmage lahko veselili  tudi gostje, a je domači vratar Domen Gril dobro posredoval po strelu Mulića.