Tottenham ni izkoristil številčne premoči, West Ham in Crystal Palace pa sta bila danes strelsko razpoložena

Uredništvo 28. december 2021 0 Komentiraj
West Ham je danes v gosteh suvereno premagal Watford. (foto: Getty Images)
V Premier League je Southampton danes iztržil točko proti Tottenhamu, West Ham je visoko premagal Watford, Crystal Palace pa je suvereno odpravil Norwich.
Southampton je danes v sklopu Premier League gostil favorizirani Tottenham in tekmo začel zelo obetavno. Četa Ralpha Hasenhüttla je bila večji del prvega polčasa precej boljša ekipa, v 25. minuti pa so povedli preko kapetana Jamesa Ward-Prowsa. Angleški vezist je izkoristil zmedo v kazenskem prostoru gostov in z močnim, lepim strelom v zgornji desni kot premagal vratarja Huga Llorisa.

Tottenham se je prebudil šele nekaj minut pred koncem prvega polčasa, ko je domači branilec Salisu v kazenskem prostoru podrl Heung-Min Sona in gostom podaril enajstmetrovko. Za nespametno potezo si je prislužil še drugi rumeni karton na tekmi in posledičnega rdečega. Najstrožjo kazen je za Tottenham uspešno izvedel Harry Kane. V drugem delu smo spremljali precej obratno razmerje moči na igrišču, toda Tottenham terenske premoči ni uspel izkoristiti in tekma se je končala z rezultatom 1:1.

Watford je doma na Vicarage Roadu proti West Hamu povedel že v četrti minuti srečanja, ko je iznajdljivo podajo Kinga izkoristil Emmanuel Dennis in z odličnim strelom premagal poljskega vratarja Fabianskega, ki je bil ob tem povsem brez moči. Goste je v 27. minuti z izenačujočim zadetkom v igro vrnil odlični češki vezist Tomaš Souček, le dve minuti kasneje pa je za preobrat poskrbel Said Benrahma. V 58. minuti je enajstmetrovko za West Ham uspešno izvedel zanesljivi Mark Noble, v sodniškem dodatku pa je končni izid 4:1 postavil Hrvat Nikola Vlašić.

Crystal Palace je v Londonu gostil Norwich in svoje delo praktično opravil že v prvem polčasu. Tokrat je blestel Odsonne Édouard, ki je ob zadetku zabeležil tudi dve asistenci. V 8. minuti srečanja je uspešno izvedel enajstmetrovko, potem je v 38. minuti zaposlil Mateto, štiri minuti kasneje pa še Jeffreya Schluppa. Crystal Palace je zmagal s 3:0 in trenutno zaseda solidno 9. mesto v Premier League.