Premier League

Londonski derbi na Floridi: Arsenal je v sklopu priprav na novo sezono povsem razbil Chelsea

Uredništvo 24. julij 2022 1 Komentiraj
Arsenal kaže dobro formo pred pričetkom nove sezone v Premier League. (foto: Getty Images)
Arsenal še naprej kaže odlično podobo na pripravah pred novo tekmovalno sezono, tokrat je z rezultatom 4:0 padel londonski rival Chelsea.
V ZDA se na pripravah mudita tudi londonska prvoligaša Arsenal in Chelsea, ki sta na Floridi sinoči odigrala prijateljski obračun. Precej bolj zadovoljni so bili tokrat navijači iz severnega dela Londona, Arsenal je namreč Chelsea odpravil s kar 4:0. Že v 15. minuti je za vodstvo topničarjev poskrbel brazilski napadalec Gabriel Jesus, ki je to poletje prestopil iz vrst otoškega velikana in prvaka Manchester Cityja.

Še pred iztekom prvega polčasa je bil rezultat že 2:0. Tekla je 36. minuta, ko se je med strelce vpisal napadalni vezist Martin Ødegaard

V nadaljevanju se je najprej v 66. minuti zadetka razveselil mladi angleški krilni napadalec Bukayo Saka, v sodnikovem dodatku pa je končni rezultat postavil belgijski vezist Albert Sambi Lokonga, ki je tudi splošno odigral zelo dobro tekmo in očitno mu bolj ustreza vloga bližje nasprotnim vratom – v pretekli sezoni je bil pogosto zadolžen za naloge, ki jih navadno opravlja obrambno naravnani Thomas Partey.

Gabriel Jesus je zopet dokazal, da predstavlja dodano vrednost za Arsenal in zdi se, da bodo topničarji v prihodnji sezoni zelo neugoden nasprotnik.