(foto: Unsplash.com)
Srbija in Albanija sta skupaj vložili kandidaturo za organizacijo evropskega prvenstva U-21 leta 2027.
Nogomet ima svoj jezik, svoja pravila in svojo birokracijo, ki se včasih na pozitiven način odmika od težkih političnih vprašanj in napetosti. Dober primer temu sta pokazali Srbija in Albanija, ki sta presegli tradicionalne razprtije in skupaj vložili kandidaturo za organizacijo evropskega prvenstva U-21, ki bo na sporedu leta 2027.
Omenjeni turnir bo z veliko verjetnostjo potekal v teh dveh državah, saj sta kandidaturo v skladu s prijavnim rokom pravočasno oddali le Srbi in Albanci, saj sta Belgija in Turčija, ki sta se ponujali kot protikandidatki, svojo kandidaturo umaknili.
"To je 100-odstotno nogometni projekt, ki ima zelo dobro politično sporočilo, ki ga lahko posredujemo naprej," je povedal predsednik albanske nogometne zveze Armand Duka.