La Liga

"Valencia zmaga v prvem in v drugem polčasu, jasno?"

Uredništvo 4. junij 2019 2 Komentiraj
Carlos Aranda (na sredini) in Raul Bravo (levo) sta dva izmed petih obtožencev v t.i. "Operaciji Oikos" (foto: /)
Španski časnik El Mundo je objavil izsek pogovora obtoženega v aferi z nameščanjem tekem Carlosa Arande, ki naj bi s sodelavci podkupil nič manj kot sedem nogometašev Valladolida.
V Španiji se s polno paro nadaljuje preiskava suma nameščanja izidov tekem v prvi in drugi španski ligi, v kateri naj bi sodelovalo več znanih nogometašev in celo predsednik Huesce, ki se je v letošnji sezoni ekspresno vrnila v drugo špansko ligo. Že kmalu po izbruhu škandala in prvih aretacijah je bilo veliko govora o tekmi zadnjega kroga La Lige med Valladolidom in Valencio, na kateri prvi ni imel pravega športnega motiva, druga pa je potrebovala zmago za uvrstitev v ligo prvakov. Valencia je zmagala z 2:0, na omenjeni tekmi pa naj bi bilo po poročanju časnika El Mundo podkupljenih kar sedem nogometašev Valladolida!

Vsaj tako naj bi zagotavljal eden od priprtih članov kriminalnega združenja Carlos Aranda, sicer nekdanji profesionalec, ki je bil član kar osmih španskih prvoligaških ekip.

"Poslušaj prijatelj, Valencia zmaga v prvem  in v drugem polčasu, jasno? Poslušaj me, zmagajo prvi in drugi polčas in  zmagajo tekmo …Saj veš, za kaj gre, nihče ne more izvedeti. Nihče pomeni nihče. Ne prijatelji, ne kdorkoli, nihče," naj bi v telefonskem pogovoru, ki ga je prestregla španska policija, govoril Aranda, ki naj bi sogovornika na drugi strani prepričeval v to, naj stavi 10 tisoč evrov in bo zlahka zaslužil 20 tisočakov.

Pod preiskavo naj bi bili vsaj še dve tekmi La Lige in sicer srečanje med Huesco in ponovno Valencio, na katerem je Valencia v gosteh slavila s 6:2 in že po polčasu vodila s 5:0 ter srečanje med Betisom in Huesco, na katerem je Betis zmagoviti zadetek za zmago z 2:1 dosegel v zadnji minuti tekme.