SLO | SRB | ENG

La Liga

Jan Oblak je z Atleticom napredoval med 16 najboljših v španskem pokalu, Girona pa poraza ne pozna že od konca septembra dalje

Uredništvo 6. januar 2024 0 Komentiraj
Atletico Madrid (foto: Getty Images)
V Španiji je danes na sporedu kraljevi pokal. Branilec naslova je Real Madrid, ki bo na delu nocoj proti ekipi iz četrte lige.

V španskem pokalu prve tekme dneva niso postregle s kakšnim preveč presenetljivim rezultatom. Atletico se je v drugem polčasu potrudil in odpravil Lugo. Napredovala je tudi Girona, ki nadaljuje z impresivnim nizom v vseh tekmovanjih, Getafe pa je v dramatičnem slogu prišel do zmage na gostovanju v Kataloniji. Nocoj so na sporedu še tri tekme: Huesca – Rayo Vallecano, Alaves – Betis in Arandina – Real Madrid.

Lugo – Atletico Madrid (1:3)

Atletico se je nocoj že v 2. minuti veselil vodstva po zadetku Angela Corree, toda drugoligaš iz Galicije se je vrnil še pred koncem prvega polčasa. Tekla je 39. minuta, ko je Leandro Antonetti izenačil. Gostje so v nadaljevanje krenili s tremi menjavami, vstopili so Griezmann, Koke in de Paul. Kmalu je Depay zadel za novo vodstvo, v 74. minuti pa je zadel še enkrat in postavil končni rezultat 3:1 za goste.

Elche – Girona (0:2)

Girona je zadnjo tekmo v kateremkoli tekmovanju izgubila 30. septembra lansko leto, tedaj jo je v La Ligi premagal Real Madrid s 3:0. Od takrat dalje so Katalonci zabeležili 12 zmag in dva remija. V prvenstvu so celo na vrhu lestvice, točkovno izenačeni s kraljevim klubom. Nocoj so bili uspešni tudi v pokalu, z 2:0 so premagali Elche, ki je bil v vlogi gostitelja. Gola sta prispevala Daley Blind in Yan Couto.

Espanyol – Getafe (0:1)

Katalonski drugoligaš Espanyol ni uspel presenetiti nasprotnika iz okolice Madrida. Gostje so sicer malce premešali udarno enajsterico in se v prvem polčasu nekoliko mučili - ob odmoru je bilo 0:0. Drugi polčas je že zadišal po remiju brez zadetkov, preden je tri minute pred iztekom devetdesete v polno meril Luis Milla in goste dramatično popeljal med šestnajst najboljših ekip v kraljevem pokalu.