Damjan Tratnik   20. marec 2012
Kaiserslautern odpustil trenerja Marca Kurza

Šestnajst je bilo preveč

Stefan Kuntz je postal šesta trenerska žrtev v tej sezoni v nemškem prvenstvu. Zanj je bil usoden niz Kaiserslauterna, ki je brez zmage že kar šestnajst tekem.
Nagelsmann ni bil v stikih z D...
Že kar šestnajst krogov na zmago čakajo pri nemškem prvoligašu Kaiserslauternu, kjer so posledično dokončno izgubili upanje v dosedanjega trenerja. Marco Kurz je v torek dobil nogo, za katerega je bil usoden visok nedeljski poraz proti Schalkeju, ki je v gosteh slavil s 4:1. Kljub slabemu nizu Kaiserslautern še vedno goji ambicije po obstanku, od varnih voda je oddaljen za štiri točke.

"Po zadnjem porazu in temeljitem pogovoru smo prišli do sklepa, da je to korak, ki ga moramo storiti," je pojasnil predsednik Kaiserslauterna Stefan Kuntz in dodal, da bosta do nadaljnjega vodila dosedanji pomočnik Oliver Schaefer in trener vratarjev Gerry Ehrmann. Kurz je Kaiserslautern prevzel pred dvema sezonama; v prvi ga je popeljal v elitno Bundesligo, v drugi je osvojil zavidljivo sedmo mesto. A sedaj je vsega lepega konec, postal je šesti trener, ki je v tej sezoni ostal brez službe.