Liga Europa

Grozljiv udarec v glavo Kenana Bajrića

Uredništvo 8. november 2019 0 Komentiraj
Slovenski branilec Kenan Bajrić je potreboval dolgo zdravniško pomoč na igrišču, potem ko ga je na tekmi lige Europa ob poskusu strela s 'škarjicami' v glavo brcnil Mehičan Raul Jimenez.
Tekma 4. Kroga skupinskega dela lige Europa med Wolverhamptonom in Slovanom iz Bratislave se je končala z zmago domačih z 1:0, ob koncu tekme pa je vsem prisotnim zastal dih.

Domači prvi strelec Mehičan Raul Jimenez je dobrih deset minut pred koncem ob poskusu udarca s 'škarjicami' silovito v glavo brcnil slovenskega branilca pri slovaških prvakih Kenana Bajrića. Zdelo se je, da je Ljubljančan izgubil zavest in so mu kar deset minut na igrišču nudili pomoč, preden je na nosilih zapustil igro. Skope, a pozitivne informacije po srečanju pravijo, da je bil kasneje že pri zavesti in je govoril.

"To je dobra novica za nas, za vse moje soigralce, njegove soigralce,"
je po tekmi govoril Jimenez, ki je po odhodu Bajrića z igrišča dosegel edini gol na tekmi, po katerem je reagiral z gesto opravičevanja v slogu Huenga-Mina Sona s sredine tekme v Beogradu. Korejec je bil nekaj dni prej vpleten v hudo poškodbo Andreja Gomesa na tekmi angleškega prvenstva Everton : Tottenham.

"Zelo mi je žal, to ni bil moj namen," je o Bajriću dejal Jimenez, ki je ob ljubljanskem branilcu ostal vse dokler je bil ta na igrišču. "Vsem nam je bilo težko. Ne vem, kaj bi rekel. Upam, da si bo hitro opomogel."