13.2.2019, ob 21:00 | Štadion: Wembley | Gledalcev: 71.214 | Sodnik: Antonio Mateu (ŠPA)

Uredništvo 13. februar 2019 20 Komentiraj
V obrambi Borussie iz Dortmunda je precej lukenj in nogometaši Tottenhama so jih zlahka našli. Posledica je rezultat, ki Londončane skorajda že pelje v četrtfinale lige prvakov.

Na Wembleyju, kjer sta se udarila Tottenham in Borussia Dortmund, smo prvo priložnost videli v sedmi minuti, z volejem je poizkušal Lucas Moura. To je bil nevaren diagonalen strel. Gostje so na drugi strani potrebovali še nekaj minut, v 16. minuti je Pulišić skoraj kaznoval napako Foytha. Sledilo je obdobje mirne igre, brez pravih priložnosti. Nemci tudi v nadaljevanju niso bili nevarni, potem pa je Jadon Sancho v 44. minuti podal do Zagadouja, ki je streljal, a se je izkazal Hugo Lloris

Takoj na začetku drugega polčasa pa gol. Vertonghen je našel Sona, ki je priložnost spremenil v vodilni zadetek za Tottenham. Angleži so po vodstvu prevzeli niti igre v svoje roke in pritisnili za drugi gol. Nogometašem iz Dortmunda se je lep čas uspelo braniti, upati tudi na kakšno kombinacijo za izenačenje, a so se načrti podrli. V 82. minuti so Londončani zadeli drugič nocoj. Aurier je podal Vertonghnu, ki je vtekel za gostujočo obrambo, se znašel sam pred Burkijem in ga premagal. Belgijec je z golom zaokrožil zelo dobro predstavo nocoj. Čez štiri minute je padel še en gol! Po podaji iz kota je zadel rezervist Fernando Llorente in Tottenham močno približal uvrstitvi v četrtfinale lige prvakov.