13.2.2019, ob 21:00 | Štadion: Wembley | Gledalcev: 71.214 | Sodnik: Antonio Mateu (ŠPA)

Uredništvo 13. februar 2019 20 Komentiraj
V obrambi Borussie iz Dortmunda je precej lukenj in nogometaši Tottenhama so jih zlahka našli. Posledica je rezultat, ki Londončane skorajda že pelje v četrtfinale lige prvakov.
Na Wembleyju, kjer sta se udarila Tottenham in Borussia Dortmund, smo prvo priložnost videli v sedmi minuti, z volejem je poizkušal Lucas Moura. To je bil nevaren diagonalen strel. Gostje so na drugi strani potrebovali še nekaj minut, v 16. minuti je Pulišić skoraj kaznoval napako Foytha. Sledilo je obdobje mirne igre, brez pravih priložnosti. Nemci tudi v nadaljevanju niso bili nevarni, potem pa je Jadon Sancho v 44. minuti podal do Zagadouja, ki je streljal, a se je izkazal Hugo Lloris

Takoj na začetku drugega polčasa pa gol. Vertonghen je našel Sona, ki je priložnost spremenil v vodilni zadetek za Tottenham. Angleži so po vodstvu prevzeli niti igre v svoje roke in pritisnili za drugi gol. Nogometašem iz Dortmunda se je lep čas uspelo braniti, upati tudi na kakšno kombinacijo za izenačenje, a so se načrti podrli. V 82. minuti so Londončani zadeli drugič nocoj. Aurier je podal Vertonghnu, ki je vtekel za gostujočo obrambo, se znašel sam pred Burkijem in ga premagal. Belgijec je z golom zaokrožil zelo dobro predstavo nocoj. Čez štiri minute je padel še en gol! Po podaji iz kota je zadel rezervist Fernando Llorente in Tottenham močno približal uvrstitvi v četrtfinale lige prvakov.

14.2.2019, 11:07
Reddevilcek evo en objem zate, da se malo pomiris 🤗 In stavni tip? Hmmm, stavim, da ti nisi moten ;) Bo dovolj dober tip zate?:) @Rudar neeeee, nemske imam toliko raje 😝
0
0
šikimiki
Tottenham, ki je defenzivno močen bo težko kdo kr tak nabil, sploh pa 4 gole brez prejetega...
0
0
14.2.2019, 11:08
In ja, ce gres na povratno tekmo s 3:0 zaostanka, je potreben kar en mini čudež :) Da ti odgovorim na zastavljeno vprasanje ;)
0
0
yido
14.2.2019, 11:51
Vem, da se v magičnem svetu galame, dogajajo čudeži, ampak v realnem svetu Favre-ja, je bil ta poraz bolj videt, kot blagosov- s katerim se bodo lahko posvetli, z najstniki prekinit dominacijo bavarcev v ligi- res pa je, če so lahko obrnili cholota 4:0....
0
0
14.2.2019, 12:34
@yido, čudeži se dogajajo a ne? :) Atletico s precej boljšo defenzivo od Spursev je padel s 4:0 kot praviš, ampak moramo pa se tudi zavedat, da je na tisti tekmi imel Dortmund tudi kar precej sreče, da ni pokasiral kakšnega v svojo mrežo. Glej 3:0 jim folga, podaljški in penali. Pa imamo eno odlično povratno tekmo v osmini finala :D
0
0
reddevils
14.2.2019, 13:00
Ja ampak kako zdaj čudež, nisi trdil, da jih razvozijo pijani? To zame pomeni vsaj 0:3 za Dortmund, ne pa da dobijo po pički :D Zdaj jim še naslov ukrade Bayern pa je to to!
0
0
14.2.2019, 13:11
Ja ja reddebilček, muahahahaa, smešno ne, muhahahaha...Bili so pretrezni včeraj. Tako celiš rane po posilstvu s strani Parižanov? :D
0
0
14.2.2019, 13:17
Sicer pa če si gledal tekmo in če se vsaj malo razumeš v nogomet, enostavno ne moreš trditi, da so dobili po pički...rezultatsko že, realno bi morali biti 3 goli ampak razporejeni v 2:1 ;)
0
0
reddevils
14.2.2019, 14:28
Nič ne celim ran, PSG zasluženo. Jaz vsaj nisem trdil, da jih bomo razvozili, to je najbolj smešno :D Če je 0:2 posilstvo, potem je 3:0 kaj, gang bang? 😂 Sem gledal tekmo, ne bom trdil, da se v nogomet razumem najbolj od vseh tukaj, se pa za nekaj nivojev bolj spoznam kot ti. Aja aja, čisto pozabil, rezultat ni vse, bo šel Dortmund naprej, ker si ni zaslužil 3:0, ampak 2:1 a je tak? Koga briga za rezultat :)
0
0

7

Mourinho in Tottenham: srečanje dveh svetov

makimaki11
21.11.2019, 19:51
Ehm... To, da je to morda zadnja Mourinhova šansa... To so ljudje pisali, ko je Murinho prevzel United. Pa temu ni tako. Načeloma jst verjamem, da ima pisec članka zelo dobro naštudirane stvari, ve veliko o EPL, ne razumem pa bralcev, komentatorjev etc, zakaj bi bila pojma Mourinho in Tottenham sama po sebi odbijajoča ali protislovna. Če gre zaradi Mourinheve taktike, kdo se tuki heca?? Primer LVG v Unitedu tudi skregana logika... Še vsak trener se lahko prilagodi, Totteham pa druge izbire niti ni imel. Allegri nima nobenih izkušenj vodenja klubov v EPL, domači bajer trenerjev ni kakovosten, torej niti ni nekih preizkušenih idej. Jose pa je desetletje in več preživel v EPL, gledal zadnjo sezono od zunaj in pozna vse igralce pozna celotno shemo. Iz teh razlogov je Jose edina možna opcija. Ne glede na taktiko, nikjer ne piše, da ne bo Jose igral napadalen nogomet. Ker marsikdo imenuje tale nogomet anti-nogomet... Z anti-nogometom on ni zmagoval lig, ampak s pragmatičnostjo, t.i anti-nogomet pa lahko recimo očita Barca, kjer jo je Inter enostavno premagal. Nogomet je nogomet, pa naj bo defenziven ali napadalen, bodi toliko dober, da premagaš parkiran avtobus. Italijani so s katenačom zmagovali vse povprek, pa se jim danes nič ne očita, Joseju pa takoj vsi skačejo pod noge. Tottenham gor ali dol, to kar je Jose prevzel no United, Unitedov kader pred 4 leti je bil pol slabši od tega, kar ima zdajle Tottenham. Ima izdelano ekipo in Jose ima tukaj nekako več maneverskega prostora. Jst verjamem, da bo Jose letos odvedel Tottenham proti vrhu, sam konkurenca za LP v EPL je velika. Ni je lige, kjer vsaka napaka toliko stane klub. Pa se lahko vse lige samo obrišejo pod nosom. 7 moštev ne more bit med top4.

6

Hotić: Naredil sem nov korak v karieri

zadane
21.11.2019, 21:49
naj uživa kjer sam želi.ni nič toliko ekstra, da bi ga obžalovali. samo za primer kar se v ženskem reprezentančnem rokometu dogaja: "V slovenskem taboru so upali, da bo na Japonskem nastopila tudi naturalizirana Elizabeth Omoregie, ki je pred časom prejela slovenski potni list. Nekdanja igralka Krima, ki je lani prestopila v Bukarešto, se po besedah Bregarja "ne vidi" v naši reprezentanci, v rokometnem zakulisju pa že krožijo informacije, da jo v svoje vrste zelo resno vabijo Romuni. "

7

Se je Bayern prenaglil s Flickom? Salihamidžić je v zadregi

21.11.2019, 21:50
Ima rezultate? :D hahahah :D Ti samo sa glavom ja, dam mu mesec dni ko ga bojo ''ultrasi'' podili s kluba :)

Messi želi diktirati tekme in vplivati na sodnike. ...več
Thiago Silva
Kar me kot športnega direktorja najbolj veseli pa je spoznanje, da se je ob tem tudi vrnil k svojim koreninam. Da je pragmatičen, da ima svojo miselnost, z nogometom, ki nam je dal toliko dobrega. Mariboru in Sloveniji. Samo s takšnim razmišljanjem, pod takšnimi pogoji je mogoče, da bo Maribor v kontiuniteti uspešen. ...več