9.4.2019, ob 21:00 | Štadion: Tottenham Hotspur Stadium | Gledalcev: 60.044 | Sodnik: Björn Kuipers (NIZ)
Tottenham 1:0 Manchester City
Heung-Min Son 78' 1 : 0
Rezultati Četrt finala

Son osrečil Tottenham, City se bo še nagaral

Uredništvo 9. april 2019 8 Komentiraj
V Londonu smo videli čvrsto tekmo med Tottenhamom in Manchester Cityjem, ki v vsakem primeru ta dvoboj pušča odprt. Domače je osrečil Korejec Son.

Tottenhamov novi stadion je danes prvič gostil ligo prvakov, v goste pa je prišel Manchester City. Gostje so takoj, že v drugi minuti, zapretili preko Davida Silve in napovedali veliko akcije. V deveti minuti so domačini vrnili, Alli je streljal čez gol. V 11. minuti pa enajstmetrovka za goste, sodnik Kuipers je za pomoč zaprosil VAR in videl, da je Danny Rose v kazenskem prostoru igral z roko. Z bele točke je streljal Sergio Aguero, toda Hugo Lloris je bil na mestu. Na drugi strani so tudi Tottenhamovi nogometaši zahtevali enajstmetrovko v 14. minuti, Laporte je bil v dvoboju s Kanom.

Tekma je bila na trenutke groba, predvsem pa borbena z obeh strani. Po trenutkih dominacije gostov so domači nogometaši v 24. minuti poizkušali preko Kana, ki je imel čisto priložnost, a je ni znal izkoristiti. Tottenham je bil spet nevaren v 37. minuti, Eriksen je streljal kar dvakrat, žoga je prišla do Alderwirelda, ki pa je zadel blok. V 40. minuti je bilo vroče med Kanom in Fernandinhom. Anglež je Brazilcu ob skoku naredil "most", Fernandinho pa je nato Kana namerno udaril. Kuipers ni dosodil ničesar.

Začetek drugega polčasa je ponudil dinamično igro in tudi udarce z obeh strani. A še preden bi se lahko razveselili morebitnega zadetka, je Tottenham zadela smola. Ob izbijanju žoge Delpha je nogo nastavil Harry Kane. Nastradal je njegov gleženj, napadalec je ob pomoči osebja kluba odšel naravnost v garderobo. Vstopil je Lucas Moura in takoj zapretil. Sledili so napadi gostov, ko je gol na trenutke visel v zraku.

Toda... Zgodilo se je ravno nasprotno. Sicer še vedno čvrsta tekma se je prevesila na domačo stran. Heung-min Son, ki je pred tem že nevarno poizkušal, je v 78. minuti zabil gol, ki je presekal ekipo Pepa Guardiole. Cityjevi nogometaši so preostanek srečanja skušali izkoristiti za izenačenje, a jim ni uspelo.