Premier League

Mourinho: United je simuliral poškodbe in kradel čas

Uredništvo 5. december 2019 7 Komentiraj
Jose Mourinho je Manchester United obtožil kraje časa. (foto: /)
Derbi tekma sredinega večera na Otoku je prinesla veliko simbolike. Portugalski strateg se je prvič vrnil na stadion, kjer je nekoč domoval, a epizode ni sklenil po načrtih.
Jose Mourinho je z dvema zmagama odlično začel epizodo na klopi Tottenhama, zmagovita serija pa se je končala tam, kjer si ni želel. Na stadionu Old Trafford, na domovanju negovega nekdanjega kluba Manchester Uniteda.

Rdeči vragi so slavili z 2:1, odločilni zadetek v drugem delu pa je prišel po uspešno realizirali enajstmetrovki Marcusa Rashforda, sicer strelca obeh golov za domače. Edini zadetek na srečanju za goste je dosegel Dele Alli.

"V prvih 30 minutah so bili veliko boljše od nas, v nadaljevanju pa temu ni bilo tako. V drugem polčasu sem pričakoval veliko, a ko prejmeš poceni zadetek, se vse podre. United se je povlekel v obrambo in premeteno prišel do zmage. Znali so krasti čas in simulirati poškodbe, vseeno pa so pretili po protinapadih," je tekmo komentiral Jose Mourinho.

Spurs so padli na osmo mesto na tabeli Premier League, Rdeči vragi pa so skočili na šesto mesto po 15 odigranih tekmah v prvenstvu.