19.2.2020, ob 21:00 | Štadion: Tottenham Stadium | Gledalcev: 60.095 | Sodnik: Cuneyt Cakir (TUR)
Tottenham 0:1 RB Leipzig
0 : 1 58' Timo Werner (11m)
Rezultati Osmine finala

Leipzig postaja pomembna sila tudi v Evropi

Uredništvo 19. februar 2020 6 Komentiraj
Timo Werner je z bele točke Leipzigu priigral zmago v Londonu. (foto: /)
Leipzig je z odlično predstavo v gosteh zasluženo premagal lanskoletnega finalista in si priigral zelo dobro izhodišče za uvrstitev med najboljših osem.
Nemški klubi so izločilni del lige prvakov začeli zelo odločno. Dortmund je včeraj z odlično predstavo zasluženo premagal PSG, danes pa je svoje delo odlično opravil tudi Leipzig, ki proti Tottenhamu še zdaleč ni dajal vtisa, da gre pravzaprav za debitanta v tej fazi tekmovanja.

Zdesetkani Tottenham, ki je po Harryju Kanu izgubil še Heunga-mina Sona ,je tekmo začel zelo kaotično. Leipzig je v prvi minuti kar trikrat streljal proti vratom Huga Llorisa, prav Francoz pa je bil najbolj zaslužen za to, da je rezultat obmiroval, saj je po njegovi obrambi strel Španca Angelina zletel v vratnico. Sledil je odgovor Tottenhama, ki je preko Stevena Bergwijna ogrozil vrata gostov, v prvem polčasu pa smo nato videli še dve lepi priložnosti gostov, ki so pokazali veliko več želje po zmagi. Sredi polčas je po kotu Čehu Patricku Schicku za prvenec v ligi prvakov zmanjkalo le nekaj centimetrov, Timo Werner pa je v obračunu iz oči v oči le nastreljal Petra Gulacsija.

Ključni trenutek tekme je sledil v 58. minuti, ko je po podaji v kazenski prostor Ben Davies zelo nespretno in zelo očitno storil prekršek nad Konradom Laimerjem in zakrivil najstrožjo kazen. Zanesljiv izvajalec je bil Werner, v nadaljevanju pa se je ponudilo še nekaj priložnosti za spremembo rezultata. Tottenham je bil najbližje preko Giovannija Lo Celsa, ki je po reakciji Gulacsija s prostega strela zadel vratnico, Schick pa je na drugi strani po izvrstno odigranem protinapadu povsem neoviran meril le v Llorisa.