13.7.2019, ob 18:00 | Štadion: Stadio Rajka Štolfe | Gledalcev: 600 | Sodnik: Andrej Žnidaršič
Tabor Sežana 0:2 Aluminij
0 : 1 24' Nikola Leko
0 : 2 27' Luka Štor
Rezultati 1. kroga

Trd prvoligaški vzlet Sežane

Uredništvo 13. julij 2019 6 Komentiraj
Aluminij je na prvi tekmi sezone v gosteh premagal novinca v ligi. (foto: uradna spletna stran kluba)
Sežana je gostila prvo prvoligaško tekmo po kar 18 letih, ognjeni krst pa se ni iztekel najbolje, saj je Aluminij že prvem polčasu zlomil odpor domače ekipe.

V Sežani so prvič po kar osemnajstih letih gostili prvoligaško tekmo, debi v novo sezono pa se za domače moštvo ni iztekel po pričakovanjih oziroma željah, saj je Aluminij relativno lahko prišel do prvih treh točk. Srečanje je bilo odločeno v obdobju treh minut prvega polčasa, ko je Aluminij dosegel kar dva gola in nato prednost varno zadržal vse do konca tekme.

Prvi gol je padel v 24. minuti, ko je po podaji iz kota z glavo zadel Nikola Leko. Le tri minute kasneje so gostje iz Štajerske zadeli še drugič, ko je po dolgi podaji Sanina Muminovića zadel še Luka Štor, ki je že ob koncu prejšnje sezone kazal dobro strelsko formo. Aluminij je bil sicer v prvem delu igre precej boljši nasprotnik, omeniti pa velja še poskus Alena Krajnca, ki je v sodnikovem dodatku oplazil vratnico.

Tudi v drugem polčasu gostitelji niso imeli pravih idej, kako resneje ogroziti goste, ki so brez posebnega naprezanja prišli do prve zmage v novi sezoni.