29.9.2019, ob 15:00 | Štadion: Stadio Rajka Štolfe | Gledalcev: 600 | Sodnik: Alen Borošak

Uredništvo 29. september 2019 1 Komentiraj
Dvoboj lanskoletnih drugoligašev je prepričljivo dobila Sežana. (foto: uradna spletna stran kluba)
Tabor iz Sežane je doma zanesljivo, rutinirano in zasluženo premagal lanskoletnega tekmeca v 2. SNL ter še utrdil svoj varen status blizu sredine prvenstvene lestvice.
Dvoboj lanskoletnih tekmecev v drugi slovenski ligi je prepričljivo pripadel gostiteljem, ki po tretjini prvenstva zasedajo šesto mesto na lestvici in kažejo obraze stabilnosti, ki bi jim morala prvoligaški status podaljšati vsaj še za leto dni. Sežana je prekinila serijo štirih zaporednih porazov in se Bravu oddolžila za poraz na prvi medsebojni tekmi.

Sežana je imela preko Antonia Aziniovića, Marka Krivičića in Predraga Sikimića že v prvem delu kar nekaj priložnosti za vodstvo, kmalu po začetku nadaljevanja pa so pričeli padati tudi zadetki. Prvi gol je bil delo srbskega veterana in resnega kandidata v bitki za najboljšega strelca SNL Predraga Sikimića, ki je z glavo najprej zadel vratnico, nato pa odbito žogo poslal v mrežo Domna Grila. Sledila sta strela Krivičića in Rodriugeja Bongonguija, drugi zadetek pa je padel po slabi uri igre, ko je z glavo z bližine zadel najboljši igralec 2. SNL v minuli sezoni Leon Sever.

Tretji gol je za Sežano v 73. minuti dosegel Bongongui, in sicer po veliki napaki Grila, ki je nespretno žogo napadalcu Sežane podal v noge. Francoz je imel nekaj minut kasneje na pladnju vodstvo s 4:0, a je povsem neoviran zgrešil iz ugodnega položaja.

Bravo, ki je danes pokazal bore malo, je častni zadetek dosegel v sodnikovem dodatku, ko je z glavo zadel rezervist Milan Đajić.

Sežanci bodo v 13. krogu v soboto gostovali v Domžalah, Bravo pa bo gostil Celje.