Benfica osvojila Dragao, nov gol velikega dragulja

Uredništvo 3. marec 2019 1 Komentiraj
(foto: /)
Benfica pod vodstvom novega trenerja Bruna Laga žanje neverjetne uspehe, ki so jo včeraj po veliki zmagi proti Porto v velikem slogu pripeljale do prvega mesta na lestvici.

Na Portugalskem se je ta konec tedna morda odvila ena ključnih tekem v bitki za naslov prvaka, velika zmagovalka večera pa je bila Benfica, ki je v gosteh z 2:1 premagala vodilni Porto ter prevzela vodstvo na lestvici z dvema točkama prednosti. Dosežek je nadvse impresiven, če vemo, da je januarja, ko je moštvo prevzel sprva začasni trener Bruno Lage, Benfica zasedala četrto mesto na lestvici s kar sedmimi točkami zaostanka za branilcem naslova Portom.

Porto je derbi začel po svojih željah, saj je povedel že v 18. minuti z zadetkom Španca Adriana Lopeza, izenačenje pa je sledilo osem minut kasneje, ko je po odlični akciji Harisa Seferovića, ki je spretno ukradel žogo izven kazenskega prostora, zadel mladi dragulj Joao Felix, ki trenutno velja za enega najbolj vročih mladih nogometašev v evropskem nogometu. Benfica se je do zmage dokopala kmalu po začetku drugega polčasa, ko je za veliko zmago na igrišču največjega tekmeca poskrbel Rafa Silva.

Benfica je prvič po letu 1990 v portugalskem prvenstvu v gosteh premagala tako Porto kot Sporting, poleg odličnega položaja v domačem prvenstvu pa ji dobro kaže tudi v ligi Evropa, v kateri se bo v osmini finala pomerila z Dinamom iz Zagreba.