
Jose Mourinho (foto: Getty Images)
Derbi portugalske lige med Brago in Benfico se je končal z remijem, a trener gostov José Mourinho je po sporni sodniški odločitvi vztrajal, da je njegova ekipa dejansko zmagala.
Nogometaši Brage in Benfice so v derbiju 16. kroga portugalskega prvenstva odigrali neodločeno 2:2, a po tekmi je bilo vse prej kot mirno. Glavni protagonist je bil kdo drug kot Jose Mourinho, ki se z remijem ni sprijaznil in je javno razglasil zmago svoje ekipe.
Ključni trenutek tekme se je zgodil v 74. minuti, ko je sodnik João Gonçalves razveljavil zadetek Benfice. Po dvoboju med Viktorjem Carvalhojem in Richardom Riosom tik pred kazenskim prostorom je slednji odvzel žogo in podal pred vrata, kjer jo je Samuel Dall pospravil v mrežo. Sodnik je, brez posredovanja VAR-a, gol razveljavil in dosodil žogo domačim, rezultat 2:2 pa je ostal nespremenjen.
Mourinho je po tekmi eksplodiral. V svojem slogu je poudaril, da je bila Braga v prvem polčasu boljša, v drugem pa je obstajala le Benfica. Prepričan je, da je bil razveljavljeni zadetek povsem regularen.
"To je velika zmaga. V prvem polčasu je bila Braga boljša od nas. Imeli smo kratek obdobje, v katerem smo bili boljši. Zadeli smo gol po prekinitvi. V drugem polčasu Brage ni bilo, bila je samo Benfica. Igralci so prevzeli odgovornost in obrnili rezultat."
"Zmaga s 3:2 tukaj je odličen rezultat za nas. Zmagali smo s 3:2. Tretji gol sem videl s klopi, z dvomi zaradi razdalje, celo gledal sem ga znova in znova na istem monitorju, na katerem bi gledal VAR. Gol je čist, to je velika zmaga. Zmagali smo, zmagali smo, zmagali smo," je večkrat ponovil, nato pa zapustil novinarsko konferenco brez dodatnih odgovorov.
Remi pomeni velik udarec za Benfico v boju za naslov, saj vodilni Porto ob tekmi manj beži že za sedem točk.
Strelec za Brago sta bila Rodrigo Zalazar z bele točke in Pau Victor, za Benfico pa Nicolás Otamendi in Fredrik Aursnes.