27.11.2018, ob 21:00 | Štadion: Olimpico | Gledalcev: 59.124 | Sodnik: Clément Turpin (FRA)
Roma 0:2 Real Madrid
0 : 1 47' Gareth Bale
0 : 2 59' Lucas Vazquez
Rezultati 5. kroga

V Rimu slavil Real, napredujeta oba

Uredništvo 27. november 2018 2 Komentiraj
Iz skupine G smo že dobili oba potnika v osmino finala lige prvakov. Roma, ki je danes zapravila obetavne situacije in na koncu plačala ceno, gre naprej z Realom, ki se iz Rima vrača z zmago.
Real je napadel prvi, toda Marcelo in Modrić v začetnih minutah nista izkoristila obetavnih situacij. V osmi minuti so Italijani iskali enajstmetrovko ob sumljivi situaciji ob morebitnem igranju z roko Vazqueza. V 18. minuti tudi prva priložnost za Romo in na drugi strani tudi za Real, a brez spremembe izida. Roma je igrala vse bolje in bila znova nevarna v 32. minuti, po podaji iz kota je Varane razčistil izjemno nevarno situacijo. V naslednji akciji je bilo spet nevarno pred Realovim golom, akcijo je s strelom mimo gola zaključil Kolarov. V zaključku prvega dela igre je pritisnil Real, ampak izid na semaforju se ni spremenil.

Potek srečanja v drugem polčasu je usodno zaznamovala napaka Romine obrambe. Kar naenkrat se je v priložnosti znašel Gareth Bale, ki italijanskega darila ni zapravil. Real je povedel z 1:0. Po tem golu je bilo vse drugače. Real je še poizkušal in v 56. minuti povedel z 2:0. Modrić je podajo usmeril na Bala, ta na Benzemaja, Lucas Vazquez pa je bil tisti, ki je žogo porinil skozi črto. Italijani so iskali gol, aktiven je bil predvsem Kluivert, ustvarili so si nekaj obetavnih situacij, a je zatajila realizacija. Real je bil danes bolj učinkovit in prav to je tekmo prevesilo v njegovo korist.