12.2.2019, ob 21:00 | Štadion: Olimpico | Gledalcev: 51.727 | Sodnik: Danny Makkelie (NIZ)

Uredništvo 12. februar 2019 3 Komentiraj
Roma je na napeti tekmi strla odpor portugalskega Porta, ki pa je vendarle v Rimu poskrbel, da bo povratni obračun na Portugalskem povsem odprt. Sijajen večer mladega dragulja Nicole Zaniola.

Morebiti na papirju najmanj atraktiven par osmine finala lige prvakov ni razočaral. Roma in Porto sta si bila na papirju precej enakovredna, igrišče pa je pokazalo na manjšo premoč Rome, ki pa kljub temu do povratne tekme na vročem stadionu Dragao še zdaleč ne bo imela mirnega spanca.

V domačih vrstah so pogrešali odličnega Turka Cengiza Underja, oslabljeni pa so bili tudi gostje, ki so v Italijo pripotovali brez Mousse Marege in Mehičana Jesusa Corone.

Prvi polčas je v celoti gledano razočaral. Igra je bila zelo previdna, tveganja bore malo, omeniti pa velja le eno veliko priložnost in sicer akcijo Edina Džeka, ki se je otresel Ederja Militaa in zadel levo vratnico.

V nadaljevanju se je igra razživela. Roma je zapretila preko Bryana Cristanteja, zobe pa je pokazal tudi Porto, ki je bil po kotu zelo blizu zadetku, a je strel vezista Danila za nekaj centimetrov zletel mimo daljše vratnice. Ledino je v 70. minuti prebil najmlajši igralec na igrišču Nicolo Zaniolo, ki je izkoristil podajo Džeka in z natančnim strelom po tleh poskrbel za erupcijo veselja na polnih tribunah Olimpica. Le šest minut kasneje sta bila znova na delu osrednja protagonista akcije za prvi gol in sicer je Džeko z natančnim strelom z razdalje zadel vratnico, žoga pa se je odbila v noge Zaniolu, ki je tako dočakal največji večer v svoji mladi karieri.

Popolno veselje je trajalo le kratek čas, saj je tri minute kasneje Porto po naključju dosegel zadetek, ki lahko spremeni vse. Tiquinho je na robu kazenskega prostora grdo zgrešil žogo, ta pa je v nenavadnem loku padla na noge rezervistu Adrianu Lopezu, ki je z močnim in natančnim strelom poskrbel, da tudi Porto upe po uvrstitvi v četrtfinale lige prvakov ohranja žive.