
(foto: Uradni facebook profil kluba)
Rijeka je v pripravljalni tekmi s 3:0 premagala Brinje Grosuplje. Tekmo je zaznamovala tudi ostra reakcija Matjaža Keka, ki je že po 15 minutah zamenjal Gabrijela Rukavino.
Spremljajte Nogomanio kot prednostni vir na Googlu
Dodajte Nogomanio med priljubjene vire v Google News in
prejemajte najpomembnejše nogometne novice med prvimi.
Nogometaši Brinja so se na odmevni prijateljski tekmi pomerili z Rijeko, ki se po prihodu Matjaža Keka znova vrača v staro pripravljalno bazo v Kranjsko Goro, ki je bila ena od značilnosti prvega Kekovega obdobja v klubu.
Po uspehu proti Bravu je hrvaški podprvak na drugi pripravljalni tekmi slavil s 3:0, dvoboj pa je zaznamovala tudi odmevna poteza trenerja Matjaža Keka. Nekdanji slovenski selektor je že v 15. minuti z igrišča umaknil Gabrijela Rukavino, potem ko je 22-letni krilni nogometaš na svoji polovici poskušal tekmecu podati žogo skozi noge. Po poročanju hrvaškega Novega lista je Kek glasno zavpil na svojega igralca in ga nemudoma poslal na klop, s čimer je bil njegovega nastopa konec že po četrt ure igre.
Na zelenici je sicer Rijeka popolnoma nadzorovala dogajanje. Prvi gol je padel v 24. minuti, ko je Tiago Dantas z natančno podajo zaposlil Jakova Puljića, ta pa je z levico dosegel svoj prvi zadetek v dresu Rijeke.
Drugi gol je prišel po akciji, ki odlično ponazarja slog igre, ki ga želi uveljaviti Kek. Rijeka je z visokim pritiskom odvzela žogo nasprotniku, Puljić je podal z desne strani, Amer Gojak pa je z atraktivnim volejem povišal na 2:0.
Končnih 3:0 je Gojak postavil v 54. minuti, ko ga je z leve strani lepo zaposlil Ivan Ćubelić. V drugem polčasu je priložnost dobil tudi komaj 18-letni vratar Vito Kovač, ki je zanesljivo opravil svoje delo.
Brinje v tem tednu čaka še ena prestižna prijateljska tekma, in sicer se bo na svojem stadion pomeril z aktualnim hrvaškim prvakom Dinamom iz Zagreba.