5.3.2019, ob 21:00 | Štadion: Santiago Bernabeu | Gledalcev: 77.013 | Sodnik: Felix Brych (NEM)
Rezultati Osmine finala

Senzacija: Razigrani Ajax razstrelil Real Madrid!

Uredništvo 5. marec 2019 135 Komentiraj
Ajax je spomnil na nostalgične čase, ko je vladal Evropi. Njegova mlada ekipa je v Madridu uspela Realu prizadejati enega najhujših porazov v zgodovini kluba in ga izločiti iz lige prvakov. Priklon za Dušana Tadića.

Ni bilo tako malo takšnih, ki so se spogledovali z mislijo, da mladi in zanosni Ajax v Madridu kaj pa vendarle lahko postori. Imeli so prav. Prav nobenega strahu niso Amsterdamčani pokazali in tudi hitro so povedli. Najprej je Raphael Varane stresel prečko, nato pa je v sedmi minuti zadel Ziyech. Real je odgovarjal preko Viniciusa, a brez uspeha. V 19. minuti pa nov šok za Real in veselje za Ajax - Dušan Tadić je s sijajnim trikom našel Neresa, ki je zadel za 2:0. V 26. minuti je imel Tadić na nogi 3:0, a se je Courtois izkazal. Real je nato ostal brez poškodovanega Vazqueza, zamenjal ga je Bale, nato pa še brez Viniciusa, ki je v 31. minuti nevarno ogrožal Ajaxov gol. V 35. minuti nova priložnost za goste, poizkušal je Ziyech. Ajax je Realu odčital lekcijo, a imel tudi nekaj sreče. Že na začetku s prečko Varana in zdaj v 42. minuti še s prečko Bala.

Real je imel pred seboj še en polčas,a preko Van de Beeka hitro uvidel, da bo težko. Omenjeni igralec je v 51. minuti ogrožal Courtoisa, ki se je izkazal. Nizozemci so držali sredino in niti solo akcija Benzemaja v 60. minuti jih ni vrgla iz tira. V 62. minuti se je moralo zgoditi - gol je zabil junak tekme Dušan Tadić! Akcija na polovici Ajaxa je sicer imela malce vprašljiv trenutek, ko je žoga skorajda zapustila igrišče, sodnik je preveril VAR, nato pa gol priznal. Domačini so nato v 70. minuti znižali zaostanek, zadel je Marco Asensio. Toda to ni bil začetek povratka. Ne. Real je nov udarec prejel v 72. minuti, ko je fenomenalen gol s prostega strela precej s strani dosegel Lasse Schone. Nogometaši Reala, pa seveda tudi navijači, so v tem trenutku vedeli, da je vsega konec. Ajax je s čudovito igro, pametnim pristopom in neverjetno željo prišel do velikega uspeha in aktualnega evropskega prvaka izločil iz lige prvakov!