16.3.2021, ob 21:00 | Štadion: Estadio Alfredo Di Stefano | Sodnik: D. Makkelie (NIZ)

Uredništvo 16. marec 2021 3 Komentiraj
Real Madrid je imel vse pod nadzorom. Na povratni tekmi osmine finala lige prvakov Atalanta ni uspela zrežirati preobrata.
Minimalna prednost iz Italije je bila dobra popotnica za Real Madrid pred današnjo povratno tekmo osmine finala lige prvakov. Gostje so tekmo začeli precej aktivno, vedeli so, da lovijo zaostanek. Domačini so nato prevzeli pobudo, vendar do pravih zaključkov napadalnih akciji niso uspeli priti. Vse do 34. minute. Takrat so si pri Atalanti privoščili za to raven igranja res nenavadno napako. Sportiello je podal Luki Modriću, najboljši igralec sveta leta 2018 pa je zaposlil Karima Benzemaja. Francoz je brez težav zadel za 1:0. Prvi polčas se je končal z minimalno prednostjo Reala in tudi jezo v gostujoči ekipi, glavni sodniki je konec igre odpiskal ravno v trenutku napadalne akcije Atalante.

Gasperini je ob polčasu menjal, Pašalića je potegnil iz igre, vanjo pa poslal Zapato. V 52. minuti si je domače moštvo priigralo novo priložnost, a se Vinicius ni znašel. Isti igralec je le nekaj minut pozneje priigral enajstmetrovko, ki jo je realiziral najboljši strelec med branilci v Evropi - Sergio Ramos. Vmes je v igro vstopil Josip Iličić. Atalanta je zdaj potrebovala tri gole. Zmogla je le enega. Muriel je s prostega strela zadel, to pa je bilo to s strani gostov. Padel je še en gol, zadel je Asensio in dokončno razblinil še zadnje ostanke negotovosti glede potnika v četrtfinale lige prvakov.