21.10.2020, ob 18:55 | Štadion: Alfredo Di Stéfano | Sodnik: Srđan Jovanović (SRB)

Uredništvo 21. oktober 2020 6 Komentiraj
Poraz v La Ligi se je razrasel še v neuspeh Reala v ligi prvakov. Kraljevi klub je ob polčasu zaostajal s kar 0:3, juriš v drugem polčasu pa mu je na koncu prinesel le minimalen poraz.
Kakšen prvi polčas v Madridu! Šahtar k Realu ni prišel sramežljiv ali previden, prišel je, da bi igral. In tudi je igral. Ukrajinci so, pa ne pretiravamo, dominirali v prvem polčasu in osmešili favoriziranega nasprotnika. Courtois je najprej uspel braniti, a ko je padel prvi gol gostov, blamaže ni mogel več preprečiti. V 29. minuti je njegovo mrežo načel Tete. Samo tri minute pozneje je bilo že 2:0, Varane je dosegel avtogol. Solomon je postavil piko na i prvega polčasa. Militao in Varane sta bila povsem nemočna.

Zinedine Zidane je za drugi polčas uspel prebuditi svoje nogometaše, a ne dovolj. Gostitelji so sicer pretili in dosegli tudi dva gola (Modrić in Vinicius Juniors). Lovili so vsaj izenačenje, a velja omeniti, da so Ukrajinci tudi še imeli priložnosti. Realovci so nato pričakovali enajstmetrovko, ker naj bi gostje igrali z roko, a je niso dočakali. Podobna zahteva je bila tudi na drugi strani, le da zaradi prekrška, a je ostalo pri izidu 3:2.