26.2.2020, ob 21:00 | Štadion: Santiago Bernabeu | Gledalcev: 75.615 | Sodnik: Daniele Orsato (ITA)
Real Madrid 1:2 Manchester City
Isco 60' 1 : 0
1 : 1 78' Gabriel Jesus
1 : 2 83' Kevin De Bruyne (11m)
Rezultati Osmine finala

Preobrat Cityja v petih minutah, Guardiola ima prednost pred Zidanom!

Uredništvo 26. februar 2020 10 Komentiraj
Drugi polčas v Madridu je povsem presegel pričakovanja po dokaj izenačenem in zaprtem prvem delu igre. Videli smo vodstvo Reala, preobrat Cityja in rdeči karton Sergia Ramosa.
Ob lepi koreografiji pristašev Reala se je začela tekma osmine finala med domačo ekipo in Manchester Cityjem, ki si je nedavno prislužil dveletni suspenz UEFA iz lige prvakov. Real je hitro prevzel pobudo in posest žoge, a z njo ni storil nič kaj posebej nevarnega za vratarja Angležev. Šele v 21. minuti smo videli prvi konkreten udarec na gol. Thibaut Courtois se je zares izkazal ob strelu Gabriela Jesusa. De Bruyne je bil boljši podajalec kot strelec, nekaj minut pozneje je namreč zapravil obetavno situacijo s slabo reakcijo. Sledila je tudi priložnost na drugi strani, v 30. minuti, tokrat pa se je izkazal Ederson. Mendy je podal z leve strani, Karim Benzema pa je z glavo poizkusil matirati vratarja, odbite žoge Vinicius Junior ni uspel spraviti v gol. Gostje so morali nato menjati, poškodoval se je Laporte, vstopil je Fernandinho. Ekipi sta nato igrali enakovredno, pred odhodom na odmor pa smo videli še priložnost Gabriela Jesusa, ki je sprožil, žoga se je odbila od Ramosa, a je Casemiro rešil gol.

V drugem polčasu se je razvila precejšnja dinamika. Gostje so zapretili prvi, preko Mahreza. To je bil le uvod. V 57. minuti se je Courtois spet izkazal, spet je poizkušal aktivni Mahrez. V trenutkih, ko so Angleži pritiskali, je padel gol, a na drugi strani. Otamendi in Rodri sta se zmedla, Vinicius je podal Iscu, ki je zadel natančno, diagonalno za 1:0. Sledili sta še dve priložnosti za domače, a je rešil Fernandinho. Potem pa... Izenačenje! De Bruyne je podal pred gol, tam je ob Ramosu skočil Gabriel Jesus in z glavo zadel. Španci so iskali prekršek, a zaman, gol je veljal. Samo nekaj minut pozneje šok v Madridu. Gostje so zadeli še drugič! Carvajal je nepravilno zaustavil Sterlinga, sodnik je dosodil enajstmetrovko, ki jo je realiziral Kevin De Bruyne. A to še ni bilo vse. Dodatno težavo za Real bo predstavljala odsotnost Sergia Ramosa na povratni tekmi. Kapetan Reala je bil prisiljen s prekrškom zaustaviti Jesusa, ki bi šel sam na vratarja, napako pa je storil Casemiro. Ramos je prejel rdeči karton...